Ne snad kvůli tomu, že přivítají na svém stadionu Svitavy, ale především proto, aby si udobřili své příznivce a fanoušky, kteří byli zcela jistě v šoku, když zjistili, jakým způsobem skončilo utkání na hřišti Viktorie Jirny.
Tam totiž bylo mužstvo, které nemá s mužstvem, jež v sezoně podávalo velmi solidní výkony, nic společného.
Doufejme tedy, že svěřenci Jana Navrátila rychle zapomněli na zcela nevydařený zápas a zítra se opět budou prezentovat fotbalem, na který jsou Ústečtí zvyklí.
První vzájemný zápas proti týmu Svitav skončil vítězstvím svitavského celku 2:0. Tehdy se o to postaral dvěma góly Ptáček, když se prosadil dvakrát „ze vzduchu".
Tým hostí nebude lehkým soupeřem ani tentokrát. Vysvětlení je jednoduché. Stačí se podívat na poslední výsledky a hned vám bude jasné, kdo má lepší aktuální formu. Svitavští fotbalisté ve třech posledních zápasech brali plný počet bodů a jejich útočná vozba tedy rozhodně nespí.
Velký pozor by si měli dát Ústečtí především na dvojici Michalů. Michal Belej a Michal Seidler jsou nejen výteční v orientaci na malém prostoru, ale v poslední době mají střeleckou formu. Prvně jmenovaný nasázel dva góly a Seidler jich stihl za tři zápasy dokonce pět. Střelecká potence jim tedy rozhodně nechybí.
To fotbalisté Jiskry mají opačný problém. Série čtyř porážek v řadě je posunula na 9. místo, což není umístění, se kterým by byli po sezoně spokojeni. Zdá se, že s koncem ročníku dochází fotbalistům dech a elán, kterým Ústečtí hýřili ještě v polovině jarní části, je pryč. Výrazně k tomu však napomohla absence několika zraněných hráčů.
Přesto se budou chtít ústečtí fotbalisté poprat o vítězství a zakončit sezonu ziskem tří bodů, kterým by tak částečně vylepšili nepovedený závěr.
Jak se Ústí popere s celkem Svitav? Na to se mohou přijít podívat fotbaloví příznivci zítra. Výkop je v 17 hodin.