Čtvrté kolo krajského fotbalového přeboru potvrdilo, že ani favorité na postup do divize to nebudou mít lehké. Houževnatí obranáři z Pardubic a Lanškrouna si totiž proti prvním dvěma celkům tabulky připsali cenný bod. Na špičku se dotáhli v sobotu fotbalisté Vysokého Mýta, kteří potvrdili ve Stolanech roli papírového favorita a odvezli si zasloužené vítězství 2:0.


Ústí n. O. – Tesla Pce B 1:1
Kdo se byl podívat v sobotu na stadion ústecké Jiskry, tak mohl za devadesát minut vidět, jak se nefalšovaně uráží fatbalový pánbůh. Co totiž hráči vedoucího celku dokázali spálit, to se jen tak nevidí. Domácí trenér Kopecký se musel obejít bez opor zadních řad Faltyse a Flídra, jejich neúčast byla pro výsledek rozhodující. Přesto začala Jiskra dobře, už ve 2. min. spálil vyloženou šanci Borek. Ve 13. minutě si centr Matějky srazil na ruku obránce Baldrych a Dostál se z penalty nemýlil – 1:0. Do první půle už byla hra vyrovnaná, hosté zahrozili střelou Veverky, ovšem bez gólového vyjádření, Jandera zase na druhé straně nevyužil chyby brankáře Zavřela a nastřelil z úhlu pouze tyč.

Druhá půle měla naprosto jiný průběh, domácí spálili takové množství šancí, které se jen tak nevidí, některé z nich se vešly do rozmezí jediné minuty a následovaly těsně po sobě. Už ve 47. min. Borek z několika kroků nepotrestal další chybičku Zavřela, za minutu po rohu nejlepšího hráče zápasu Matějky vykopl Roušarovu hlavičku na čáře pardubický bek. V 52. minutě po pěkné přihrávce Borka netrefil zblízka Roušar, a do 56. minuty se vešly hned tři šance domácích: Janderovu střelu vykopl jeden z obránců, po následném rohu čaroval na brankové čáře zázračně gólman Zavřel a následně Chudý na brankové čáře nedokázal doklepnout.

Většina akcí ústeckých fotbalistů se rodila po cetrech výborného Matějky, další jeho nabídkou ovšem v 70. minutě pohrdl střídající Martiňák a za další čtvrhodinu také Stejskal. Domácí si rozhněvali fotbalového pánaboha, jak jen mohli, hostům z Pardubic stačila jediná příležitost, aby vzali vedoucímu celku vítr z plachet. V 87. min. po hrubce ve středu obrany Ústí, ve které očividně scházeli zranění Faltys s Flídrem, propadl míč na střídajícího Kršáka. Ten nedal střelou brankáři Krátkému, který si jinak během zápasu tařka nesáhl na míč, žádnou šanci. – 1:1. Zoufalý závěrečný nápor Jiskry už k ničemu nevedl, vítězný gól nepadl a nepadl by asi ani v případě, kdyby zápas trval dvakrát delší dobu, střelecká nemohoucnost stála domácí dva body.

Lanškroun – Svitavy 1:1
Zaslouženou remízou skončilo měření sil v Lanš〜krouně, kam přijely druhé Svitavy potvrdit pozici na špici a neporazitelnost po třech kolech. Tu si sice uchovaly, na plný bodový zisk to ovšem nestačilo a v bojovném duelu sahali po třech bodech spíš Lanškrounští. Domácí fotbalisté, vedeni koučem Smejkalem, se řídili osvědčenou taktikou, vycházeli z pevné obrany a z ní občas zahrozili. Mírnou převahu v poli hosté nevyužili a do vedení šel naopak domácí Lanškroun, když Šišan ve 33. min. proměnil pokutový kop, jenž byl nařízen za ruku obránce.

Po přestávce obě mužstva pokračovala v nátlakové hře, první příležitost měl v 65. min. Bartoš, jehož střelu v poslední chvíli obrance srazil. V 70. min. hosté zahrávali tresný kop a domácí obránce si hlavou srazil míč do vlastní branky – 1:1. Obě mužstva se potom snažila utkání rozhodnout, blíže byli domácí, když v 85. min. hlavička Šilara jen těsně minula branku. Utkání, které nabídlo bojovný fotbal plný osobních soubojů, nakonec skončilo spravedlivou dělbou bodů za remízu 1:1, která udržela celek ze Svitav na druhém místě přeboru, těsně v závěsu za vedoucím Ústím.

Stolany – Vysoké Mýto 0:2
Stolanští, kteří si ve čtvrtém kole slibovali konečně bodový zisk, propadli opět střelecky. V 7. min. Motyčka přistrčil míč Ročínovi, ten prošel, ale vytěžil jen rohový kop. Domácí předvedli několik pěkných fotbalových akcí, kterým scházela koncovka. V poli dokonce soupeře přehrávali, ale jen po velké vápno. Ve 23. min. centr Ročína napálil Eis vysoko nad. Ve 28. min. Podmajerský utíkal mezi dvěma obránci, ale ti jeho střelu zblokovali. Ve 32. min. Vácha zamířil z dálky přímo do brankáře Matouška. Hra se přelévala ze strany na stranu, obrany pracovaly bezchybně. Ve 42. min. po chybě Eise přišel Dvořákův neodpískaný faul na Púčalu, z čehož těžil Matula – 0:1.

Vysokomýtští poznali, že ofenzíva soupeře je nulová, začali druhou půli v náporu. Po pauze Kudláček chytil „tutovku“ Podmajerskému, když vyrazil míč nohou na roh. V 54. min. hosté projeli obranou Stolan jako nůž máslem a na konci jejich ťukesu byl opět Matula – 0:2. Za osm minut po standardce byl blízko svému třetímu gólu opět Matula, jenže Kudláček vleže mu stačil míč sebrat od napřáhnuté nohy. O deset minut později Marek Chadima orazítkoval tyč. Ke korekci výsledku byl blízko v 82. min. Vácha, ale z jeho střely zahrávali domácí jen roh.

(jp, nov, ska)