Kádr doznal určitých změn, ale ta hlavní přišla na trenérském postu. Novým koučem se stal protřelý OTTO JÁNĚ (na snímku), který v minulosti vedl Zábřeh, Šumperk, Mohelnici, Jeseník, či Štíty.
Nyní je na prahu nové zkušenosti a chce se s týmem prezentovat poctivými výkony, které povedou k zisku důležitých bodů.


Stal jste se novým trenérem ústecké Jiskry. Už jste se dostatečně sžil s novým prostředím?
Jsou dvě prostředí. Prvním je mužstvo a realizační tým, tam se sžíváme velmi rychle a na většinu věcí máme společné názory. Druhým je veřejnost, tam funguje sžití, jen pokud bude mít mužstvo sportovní výsledky, bez ohledu na délku mého působení u mužstva. V tomto aspektu to mají trenéři velice složité.

Kádr opustila čtveřice hráčů Knápek, Roupec, Pászto a Roušar, jenž se bude rozehrávat po zranění ve Třebové. Není to až příliš velký odliv?
Odliv to po výkonnostní stránce určitě je. Pászto a Roupec byli pro mužstvo určitou zárukou zkušeností a herní kvality. Ztráta Knápka mě mrzí nejvíce. Mám k němu osobní vztah. Vedl jsem ho už v dorostenecké kategorii. Procházel se mnou fotbalové etapy v mužském fotbale v Zábřehu a Šumperku a vždy patřil mezi hráče s vysokou fotbalovou kvalitou.

Navíc přišli pouze Brabec a Nágl. Podaří se mezeru zacelit?
Ke dvěma jmenovaným. Mladý hráč Brabec musí dostat určitý čas na to, aby se stal divizním hráčem. Adam Nágl je divizním hráčem, ale bude muset sám předvést svoje kvality ústeckému fanouškovi. Oba mají velmi dobrou tréninkovou morálku. Doufám, že na mezeru, která vznikla, zareagují hráči ze širšího kádru mužstva mužů a dorostu.

Otto JáněNašel jste během přípravného období optimální složení sestavy?
Bohužel ani jedno přípravné utkání jsme neodehráli v optimálním složení. Hráči měli dovolené, někteří z nich jsou zranění. Takže optimální složení mužstva se bude tvořit i v začátcích soutěžního ročníku.

Je mužstvo připraveno na ostrý sobotní start proti nováčkovi ze Živanic?
Jak jsme byli připraveni, ukáže až konfrontace. Kluci se na utkání určitě těší. Mužstvo Živanic nemůže nikdo za nováčka považovat, snad jen papírovým přeřazením z krajského přeboru do divize. Nahlédnutí na soupisku mluví za vše.

Soupeř se zdá být před začátkem soutěže v dobré kondici a pohodě.
Soupeř má náš respekt, ale my se musíme soustředit na svoje fotbalové přednosti. Jedině tento úhel pohledu vede k podávání optimálního výkonu.

Váš předchůdce na trenérském postu v Ústí vyznával styl 4-5-1. Co bude zdobit hru ústeckého týmu pod vaším vedením?
Na práci mých předchůdců chci navázat. Ale fotbal není jen o systému hry 4-2-3-1, 4-4-2, 4-1-4-1, ale o vyváženosti v ofenzivních a obranných činnostech mužstva. A na těchto atributech musíme pracovat.

Pro tým je vždy důležité chytnout začátek sezony tak, aby v týmu panovala hned od úvodu pohoda. V prvních třech kolech hrajete proti nováčkům. Je to výhoda nebo nikoliv?
Začátky sezon jsou důležité a plné očekávání pro všechny. Vždy je příjemnější pracovat s mužstvem, kterému se podaří vstup do nového soutěžního ročníku. Označení nováček je vždy zlehčování fotbalových kvalit soupeře a to si určitě nepřipouštíme.

Ústecký divák chce vidět góly a atraktivní hru. Budete schopni mu přání splnit?
V tomto musím hned od prvopočátku mírnit přání diváků. Je to jednoduchá rovnice. Kukla je dočasně zraněn, Pászto a Knápek odešli, což v součtu všech tří dělá pětadvacet branek. Takže atraktivita se možná někdy vytratí. Musíme se zaměřit na kolektivní výkon, poctivost a trpělivost, které by mohly vést k potřebnému zisku divizních bodů. Věřím a doufám, že střelecky potáhnou mužstvo Vaňous, Nágl, Smejkal, Ráb a snad i další.

Jak moc se těšíte na sezonu vy sám?
Stojí přede mnou nová osobní zkušenost. Jako trenér působím již hodně dlouho, aby se mnou mávaly emoce. Těšení jako takové neprožívám. Beru zahájení soutěže jako opravdovou konfrontaci s mužstvy v soutěžním ročníku.

Cíl týmu pro sezonu?

Prezentovat se poctivými výkony, které budou dostačující k zisku důležitých bodů v divizní soutěži.