Ústí n. O. – Mladá Boleslav U19 2:1 (1:0)
Zatímco proti Hlinsku se hrálo v podstatě za jarního počasí, tentokrát už mráz vystrčil drápy. Přesto velmi slušná divácká návštěva viděla zajímavý fotbal.
Hosté, vedeni ústeckým odchovancem Jiřím Saňákem, patří k nejlepším týmům své kategorie v ČR a od úvodních minut svou kvalitu potvrzovali. Útoky se střídaly na obou stranách, obrany však dlouho dominovaly. Výjimkou byla situace z 20. minuty, kdy se domácím povedl bleskový protiútok po odvráceném přímém kopu hráčů Boleslavi. Míče se na půlicí čáře zmocnil aktivní i rychlý Smejkal, pronikl až do vápna a pod tělem gólmana dostal míč do sítě – 1:0. V závěru úvodní části se hráči Jiskry dostali do dalších nadějných příležitostí, které režírovali Smejkal s Náglem, ale brankář hostí vychytal Tomáška a krátce nato i Skalického.
V úvodu druhého poločasu se po přesném centru Smejkala opřel z voleje do míče Brabec, pohotovou střelu však srazil na poslední chvíli jeden z obránců. Vzápětí se na levém křídle pěkně prosadil P. Langer, dobře zacentroval, ale obrana včas zareagovala. V 65. minutě si na druhé straně naběhl do volného prostoru Lacek, z dvaceti metrů parádně vypálil a nechytatelný projektil skončil v šibenici – 1:1. Následně mohl odpovědět Smejkal, když se ve vápně uvolnil přes několik hráčů, tvrdě vypálil, ale boleslavský gólman dostal míč na roh.
Druhý gól Ústí měl na svědomí Nágl, když si naskočil na rohový kop Vaňouse a hlavou přesně zakončil. Rušno bylo i v závěru utkání. Střelecky disponovaný Lacek trefil pěkným volejem tyč, na druhé straně se po faulu na Brabce kopala penalta, jenže tu neproměnil obránce Kaláb.
Fakta – branky: 21. Smejkal, 75. Nágl – 65. Lacek. Ústí nad Orlicí: Krátký – Hudec (70. Kaláb), David (70. Felgr), Felgr (46. Vaňous), Kaláb (46. Rejda) – Skalický (46. P. Langer), P. Falta, Nágl, Brabec, Tomášek – Smejkal (70. M. Ráb). (js)