Mužstvo už před začátkem zimní přípravy dostal do své péče VLADIMÍR CHUDÝ (na snímku), který dělal asistenta svým předchůdcům Janu Navrátilovi a Ottu Jáněmu.
Teď je hlavním koučem a v jarních bojích bude i na něm záležet, jak se jeho svěřencům povede. Ti v přípravě nezaháleli a tvrdě makali. Odehráli deset přípravných zápasů.
K prvnímu jarnímu utkání cestují Ústečtí do Živanic. Jenže trenér má až moc velké starosti se sestavou.

close Trenér Vladimír Chudý zoom_in Pane trenére, jak byste v kostce zhodnotil zimní přípravu?
Začali jsme sedmého ledna a během té přípravy jsme absolvovali asi sedmatřicet tréninkových jednotek. Na jednu stranu mohu být spokojen, přálo nám počasí, naplánované zápasy také vyšly, hráči měli výborný přístup, takže po této stránce panuje spokojenost. Akorát mě trochu mrzí, že jsem měl některé hráče dlouhodobě zraněné, kteří se vlastně do přípravy vůbec nezapojili. Jmenovitě to byli Richard Ráb a Michal Kukla. Na závěr se nám zranili další dva hráči základního kádru – Jaroslav David a Jan Felcman. Nevidím to příliš dobře, že by na první mistrovské utkání byli v pořádku, což trochu vrhá stín na jinak pečlivou přípravu.

Nedílnou součástí přípravného období jsou přátelské konfrontace mezi týmy? Co vám přípravné zápasy ukázaly?
My jsme těch utkání absolvovali celkem deset. Měli jsme v plánu zapojit do zápasů co největší počet hráčů, protože jsme měli docela náročný program, kdy jsme během tří týdnů odehráli hned šest střetnutí. Myslím, že účel to splnilo. Tu zátěž jsme rozložili na více hráčů, zabudovali jsme mladé kluky, kteří se posunuli z juniorky. Vyzkoušeli jsme si různé herní varianty.

Na co jste se nejvíce zaměřovali?
Zaměřovali jsme se především na herní součinnost mužstva, hlavně na defenzivu. Naše mužstvo možná nedosahuje takových herních kvalit jako ostatní mančafty. Vycházíme z toho, že budeme dobře bránit a hrát dopředu na rychlé brejky.

Kádr vám zůstal téměř beze změny. Určitě jste rád, že nemáte prázdné místo hlavně na postu brankáře – po všech problémech?
To byl velký oříšek. Nastupovali jsme do zimní přípravy s dvojicí gólmanů a po prvním týdnu nám Lukáš Křivka, který tady byl na hostování z České Třebové, řekl, že ze zdravotních důvodů s ním na jaro nemáme počítat. V tu chvíli jsme měli pouze jednoho. Navíc se zranil i Krátký, takže jsme vlastně byli bez brankáře a sháněli jej všude možně. Nakonec se nám podařilo sehnat kvalitního gólmana z Hradce Králové Vojtu Marečka, Jakub Krátký se už uzdravil, takže problém jsme vyřešili. Myslím, že máme kvalitní dvojici a gólman je základ.

Jenže mužstvo trápila a vlastně stále trápí početná marodka. Nedělá vám to vrásky na čele před sobotním startem v Živanicích?
To je pravda. Je to škrt přes náš plán.

Vy jste byl na podzim asistentem A mužstva, teď jste hlavní kouč. Dá se říct, že své svěřence dokonale znáte a víte, co od jakého hráče čekat?
Samozřejmě je znám z postu asistenta, ale vlastně je znám i z dřívějších dob, kdy jsem vlastně s polovinou mužstva hrával. Znám je jak po herní stránce, tak i poté charakterové. V tomto směru jsem to měl trochu jednodušší.

Figurujete po podzimu na sedmém místě. Jaké máte cíle pro jarní část?
Já jsem si dal takový skromný cíl, i když teda nevím, jestli je úplně skromný, ale chtěl bych na jaře udělat pětadvacet bodů. Když to sečtu, tak bychom měli sedmačtyřicet, a když by to bylo na konci do šestého místa, bylo by to nádherné.