Sobota 14.00: Jiskra Ústí nad Orlicí (4. místo, 21 bodů) – SK Viktorie Jirny (1. místo, 39 bodů)
Nebudeme si nic nalhávat. Na ústecké fotbalisty čeká těžký soupeř. Ale! Někdo Jirny zastavit musí. Proč by to nemohli dokázat právě svěřenci trenéra Navrátila, který se byl podívat na utkání, jež odehrály Jirny v Letohradu. „Těžko říct, jestli Jirny podaly optimální výkon v tom utkání. Já jsem si udělal pár poznámek. Jsou velice nebezpečné a musíme si pohlídat standardní situace, protože mají v kádru dobré hlavičkáře. Opírají se o hráče, jako je Obermajer, Jindráček a Kincl."
Co by mohlo na soupeře platit, nám trenér Ústeckých prozradil: „Bude na ně určitě platit rychlý přechod do útočné fáze, kde nesmíme měnit taktiku, kterou se snažíme hrát již delší dobu. Využívat naše rychlá křídla. Budeme si muset dát pozor na  hráče Mbaha a Jandzíka, který velmi dobře odebírá míče ve středu hřiště. Jindráček může kdykoliv poslat nevyzpytatelnou přihrávku. Více méně to bude o naší bojovnosti, o tom, jak se vypořádáme s technickou kvalitou hráčů soupeře. Musíme být disciplinovaní a soustředit se na bránění standardních situací. My se nemáme čeho bát, a naopak můžeme být první, kteří Jirny potrápí, a třeba uhrát remízu, nebo i vyhrát."
Fotbalisté Ústí čtyřikrát za sebou vyhráli, ale Jan Navrátil to v žádném případě nepřeceňuje. „Máme za sebou čtyři výhry, ale výkon ve Dvoře nebyl ideální, což se týká hlavně prvního poločasu. Opravdu musíme do zápasu nastoupit jako v prvním poločase s Letohradem (na snímku), vyvarovat se chyb a pokud nějaká přijde, tak se dobře organizovat v zónové obraně. My jsme nachystaní, že Jirny mohou hrát opticky líný fotbal, ale mohou kdykoli udeřit. Musíme být maximálně koncentrovaní vzadu a nebát se hrát vpředu a střílet."
Důležité bude nepodlehnout atmosféře zápasu. „Budu připravovat hráče na to, aby se soustředili na fotbal, a věřím, že po odehraných devadesáti minutách si budeme moci říct, že jsme odehráli kvalitní zápas, a uvidíme, na co to bude stačit," uvedl na závěr trenér Jan Navrátil.

Sobota 14.00: Nová Paka (8. místo, 19 bodů) – FK OEZ Letohrad (6. místo, 19 bodů)
Ze zápasu s Jirnami odešli Letohradští se vztyčenou hlavou, když měli šanci soupeři body sebrat. Nakonec se i vlivem velké podpory trojice rozhodčích podařilo jednogólové vítězství hostům uhájit.
V sobotu zamíří Letohradští na půdu Nové Paky, která má shodně devatenáct bodů. Letohrad by potřeboval po dvou porážkách opět body získat, což nám potvrdil i trenér Jaroslav Veselý: „My bychom rádi bodovali, protože jsme teď  dva zápasy vyšli naprázdno, tak uděláme všechno pro to, abychom uspěli."
Nová Paka hrála v týdnu odložené utkání s Lhotou pod Libčany a zvítězila 1:0. Trenér Veselý k tomu dodává: „Soupeř má v nohách dohrávku celkem úspěšnou. Otázka je, jak bude vypadat hřiště, vypadalo příšerně. Bylo rozmáčené a fotbal se na tom nedal hrát. Uvidíme, jestli budeme hrát na trávě, nebo na umělé trávě. Pro nás by bylo v tuhle chvíli možná výhodnější, kdybychom hráli na umělce, kde by se dal hrát kombinační fotbal."
Nová Paka má v kádru nigerijského útočníka Allisona, který je nebezpečný. „Viděl jsem ho hrát. Je nepříjemný, pohyblivý, ale nebezpečný není jen on. Přiřadil bych k němu ještě Bažíka, který chytil dobrou formu, a v neposlední řadě Ptáčka, který doplňuje takovou základní osu jejich kádru. Na domácí půdě je tým silný po všech stránkách," dodal na adresu hráčů a týmu Veselý.
Na otázku, zdali se již někdo z marodů zapojil do tréninku, Jaroslav Veselý odpověděl: „Neuzdravil se nám nikdo. Ale vrátí se nám Bíro, který si odpykal trest za vyloučení v Ústí. Je pravda, že už trénuje Dvořák, ale měl velké tréninkové manko. Na marodku nám spíše přibyl Sekel, který se zranil při vlastní aktivitě. Do konce podzimu už se asi nikdo neuzdraví a musíme to odehrát s tím, co bude. Kluci, kteří teď nastupují, si nevedou špatně a ani v posledním zápase jsme nepředvedli výkon, za který bychom se měli stydět."