Trenér Jiskry se musel obejít bez nemocných Pászta a Smejkala a neúčast těchto dvou stabilních hráčů se v průběhu utkání projevila především v útočné fázi.

TJ Svitavy – Jiskra Ústí nad Orlicí 2:0
Hosté začali aktivně a už ve 4. minutě dostal Vaňous šanci kopat přímý kop z hranice šestnáctky po faulu na Kuklu. Jeho pokus skončil nad brankou, gólem neskončila ani nadějná hlavička Hudce po rohu Knápka v 7. minutě, kterou vytěsnil gólman J. Ehrenberger do zázemí. Krátce před čtvrthodinou hry se však na druhé straně vyznamenal gólman Neoral, když zneškodnil gólovou šanci domácího Beleje, který se v týdnu vrátil z MS futsalistů. Poté se dlouho hrálo ve středu hřiště, ale stále se bylo na co dívat. Ve 40. minutě byl před vápnem faulován R. Ráb, přímý kop se ale Vaňousovi znovu nepodařil.
Nástup do druhého poločasu se odehrával v režii Ústí. Hned po změně stran se ve vápně dostal k odraženému míči Felcman, jeho tečovanou ránu však brankář zneškodnil. Ve 49. minutě kopali hosté další přímý kop z hranice šestnáctky. Hudcova rána byla sice tvrdá, mířila však opět mimo branku. Vzápětí se za obranu dostal R. Ráb a postupoval zcela sám na J. Ehrenbergera, ten však svůj tým hodně podržel a dosavadní největší šanci zápasu zlikvidoval. Domácí odpověděli stejně razantně v 60. minutě, když se po nedorozumění ve středu obrany řítil sám na Neorala kanonýr Svoboda. Po skvělém zákroku ústeckého brankáře však neuspěl. Hosté získali další možnost přímého kopu z hranice vápna, ale Knápkův centr nedokázal zúročit Kukla. Jak na to předvedli domácí v 75. minutě. Po faulu na R. Ehrenbergera poslal Novák centr do pokutového území, kde přesně hlavičkoval Ptáček – 1:0. Velká radost svitavských nebrala konce a krátce nato vypukla znovu. O čtyři minuty později rozehrál Belej rohový kop na Ptáčka, jenž svůj velký den zakončil další úspěšnou hlavičkou – 2:0.
„Ve Svitavách se určitě prohrát nemuselo, ale takový už je fotbal. Sezonu zakončíme nejhůř na sedmém místě, do vývoje soutěže promluví ještě odložené zápasy. Umístění to není špatné, mohlo však být mnohem lepší," hodnotí sekretář ústecké Jiskry Jan Skácel. (js)