Po nešťastné porážce v Poličce čeká na fotbalisty České Třebové jeden z favoritů krajského přeboru, zuby si na ni brousí Hlinsko.

Sobota, 17.00: FK Česká Třebová (11. místo, 3 body) – FC Hlinsko (4. místo, 6 bodů). Za první dvě kola Hlinsko získalo šest bodů, jenže minulý týden prohrálo s Lanškrounem. „A to pro nás není vůbec dobře. Určitě bude chtít získat ztracené body co nejdříve zpátky a teď jsme na řadě my,“ tvrdí trenér České Třebové Michal Šindelář.
Žádný beton od jeho svěřenců ale nečekejte. „Hrajeme doma, takže to přeci nemůžeme zavřít. Po dvou porážkách potřebujeme vyhrát, takže se také budeme tlačit do útoku,“ varuje Šindelář Hlinsko, že na něj nečeká ani omylem odevzdaný soupeř.
Tématem číslo jedna byly v České Třebové čtyři inkasované branky ze závěru zápasu v Poličce. „Mluvili jsme o tom, s hráči jsme to rozebrali, slíbili jsme si nápravu, věřím, že se to nebude opakovat,“ prozradil Michal Šindelář.

Neděle, 17.00: FK OEZ Letohrad B (16. místo, 1 bod) – Sokol Dobříkov (7. místo, 4 body). Áčko Letohradu sice hraje také v neděli, ale dobříkovský kouč Ludvík Bartaloš v tom velký význam nevidí: „Rezerva má svůj kádr a mladí kluci jsou fotbaloví. Občas jim sice chybí zkušenost, ale my můžeme jedině získat.“
Osa dobříkovského týmu je pryč. Záložník Roman Malý je stále nemocný a klíčoví beci Dostál s Petrem Horníčkem mají jednozápasový trest za vyloučení v Chocni. „Nedá se nic dělat, zápas musíme odehrát. Šanci dostanou hráči z lavičky a musí dokázat, že na to mají. Jinou možnost nemáme,“ povzdechl si trenér Dobříkova Ludvík Bartaloš. Stále nemůže zapomenout na křivdu, který podle jeho názoru způsobil rozhodčí Dobříkovu v Chocni: „Vyloučení Petra Horníčka za nic byl podle mě jednoznačně cílený úmysl.“
Do týmu se sice proti Chocni vrátil v minulé sezoně klíčový útočník Jan Horníček, ale podle Bartaloše nejde o nic dlouhodobého: „Domluvili jsme se, že nám pomůže v tom jednom zápase. Nevím, jestli bude hrát dál. Uvidíme, jestli ho ještě přesvědčíme. Naše situace není vůbec růžová.“

Neděle, 17.00: TJ Lanškroun (9. místo, 4 body) – SK Vysoké Mýto (10. místo, 3 body). Slavné vítězství nad Hlinskem je pryč. Zítra přijede Vysoké Mýto, které má především v útoku velkou palebnou sílu, na plné obrátky ji však využilo jenom jednou. „Budeme muset ale asi víc tvořit než v Hlinsku. Bude nám chybět vyloučený Richtr. Sice hrál jenom dva zápasy, ale kvalitu má. To je bez debat,“ lituje ztráty pohyblivého forvarda Pavel Hrabáček, asistent trenéra Lanškrounu. Moc dobře si je vědom, odkud hrozí jeho týmu největší nebezpečí: „Mají nesmírně rychlé a dravé útočníky Chadimu, Štancla, Matulu a navíc před sezonou velice dobře posílili příchodem Sedláka, který už bude moci hrát. Trenér Mýta si navíc chválí šířku kádru.“
Vysoké Mýto po prvním fantastickém kole, kdy zničilo Svitavy, výsledkově klopýtá. Dvakrát prohrálo. „O žádné výsledkové krizi bych ale nemluvil. Po třech kolech je na to brzy. Každopádně Lanškroun je nepříjemný soupeř a u něj nám to dlouhodobě moc nejde. Nevzpomínám si, kdy jsme tam naposledy udělali nějaký extra dobrý výsledek,“ staví do role mírného favorita domácí tým trenér Mýta Jiří Podroužek.
Je docela dost dobře možné, že už zítra bude moci Podroužek použít své útočné eso Tomáše Sedláka, který dostal po vyloučení ve Stolanech dvouzápasový trest: „Po půlce trestu se může zažádat o omilostnění, čehož jsme pochopitelně využili, takže uvidíme. Tomáš na disciplinárce minulý týden byl, tak uvidíme, jaký na ně zanechal dojem,“ prozradil s úsměvem vysokomýtský trenér. Absenci Richtra ale nijak neoslavuje: „Jméno mi něco říká, ale ani moc nevím o koho jde. Lanškroun má komplexně běhavý tým, nelze se zaměřit jen na jednoho hráče.“

Neděle, 17.00: SKP Slovan Moravská Třebová (15. místo, 1 bod) – FK AGRIA Choceň (8. místo, 4 body). Sice má Choceň o tři body víc než Moravská, ale má úplně stejné trápení. Oba týmy daly zatím pouze dvě branky, což se rozhodně nečekalo. „Začátek soutěže se vyvíjí odlišně, než se předpokládalo. Týmy, které byly vloni nahoře, jsou najednou dole a naopak,“ poukazuje na vyrovnanost soutěže trenér Chocně Lubomír Myšák.
„Jsme navíc v herním útlumu. Ve středu jsme odehráli přátelák v Kostelci a výkon byl žalostný. Kluci se mi zdají utahaní, bez jiskry, každý si dělá na hřišti, co chce. Potřebovali bychom se chytit na někom, komu bychom dali čtyři góly,“ pokračoval choceňský trenér.
Na hřišti mu hodně schází stoper David Šrut, který odešel do Ústí. „Byl slyšet, to nám chybí. Proti Dobříkovu byl hodně hlasitý brankář Gerčák, jenže to není ono. Potřebujeme hlavně zkušeného hráče, který nebude s rozehrávkou nikam spěchat,“ lituje mimo jiné i dlouhé absence Lukáše Smejkala choceňský trenér.
K dispozici už bude mít proti Moravské stopera Lesáka, ale přišel o dravého Šabatu. „Předpokládáme, že Moravská se bude snažit tlačit dopředu a Martin by se při hře na brejky určitě hodil,“ mrzí Myšáka. Kvůli školním povinnostem mu navíc bude Šabata scházet i ve středu, na kdy je naplánováno vložené kolo.

Sobota, 17.00: Svitavy (13. místo, 3 body) – 1. FC Žamberk (3. místo, 7 bodů). Fantazie, Žamberk letí sezonou elegantně jako mořský orel. Nováček soutěže navíc ještě ani jednou neinkasoval. Ve Svitavách ho ale čeká zkouška ohněm. Jejich ofenzivní kolo se jednou roztočit musí a na nováčka si jistě brousí zuby. „Myslím, že naše defenzíva byla v minulém kole dostatečně prověřena, sice jsme měli kliku, ale znovu nepovolila. Svitavy budou určitě hrát útočný fotbal, na druhou stranu doufám, že i my Svitavy zaměstnáme,“ neplánuje defenzivní taktiku trenér Žamberku Jaroslav Veselý.
V minulém vítězném zápase proti Moravské Třebové zazářil sedmatřicetiletý žamberský žolík Milan Menzel, který se do týmu vrátil z Kunvaldu. „A podobných trumfů máme ještě několik,“ varuje soupeře Veselý. Jeho tým sice měl na začátku sezony několik zraněných, ale jak se zdá, kádr je dostatečně široký i kvalitní. Jak ale prozradil Jaroslav Veselý, marodi se pomaličku rozehrávají: „ Ale velké změny zatím není potřeba realizovat. Mančaft najel na vítěznou šňůru z první A třídy a nezbývá než si přát, aby vydržela co nejdéle.“
Citelnou ztrátou však je svalové zranění obrovitého útočníka Faltyse, které si způsobil hned při premiéře s Chocní. „Zatím ještě ani netrénuje a nic nenasvědčuje tomu, že by mohl začít. Měl naordinovaný šestinedělní klid, a proto ještě zdaleka nezačal ani s výklusem,“ objasnil jeho stav trenér Žamberku.