Střelecké hody se v krajském fotbalovém přeboru při zápasech týmů z našeho okresu nekonaly. Chocni i Lanškrounu stačila k vítězství jedna vstřelená branka ve druhém poločase.


Choceň – Tesla Pardubice B 1:0

Územní převaha Chocně skončila i její výhrou. Prosadit se domácí dokázali ale až po hodině hry.
Na začátku zápasu se Choceň dožadovala penalty, když byl ve vápně stažen Baborák, sudí Schmeiser však ke stížnostem domácích zůstal lhostejný. Hosté se za první poločas dostali pouze k jedné střele na Gerčáka, kterou měl na svědomí Kršák, ale domácí brankář ji zneškodnil. Tempo zápasu diktovala Choceň. Dokázala se dostat i k ohrožení branky Tesly, jenže pokusy domácích zlikvidoval buď vynikající brankář Zeman, nebo končily vedle. Celek hostí vynikal především ve tvrdé hře, za což byl odměněn čtyřmi žlutými kartami.

Po příchodu z kabin byl vidět stejný obrázek jako v prvním poločase. Choceň se snažila vstřelit branku, Tesle především šlo o to nedostat. Ungerova střela za hranicí vápna skončila na Zemanovi, Stavreskyho pokus, kdy postupoval ze strany sám na bránu, vedle. Vítěznou trefu si připsal až v 62. min. Bálek, když byl pouze jednu minutu na hřišti. Hosté si vypracovali tlak až v závěrečné pětiminutovce, kdy se domácí mužstvo stáhlo a bránilo hubený náskok. Choceň ale výhru 1:0 uhájila.


Lanškroun – V. Mýto 1:0
Od začátku utkání se hrál oboustranně rychlý fotbal. První příležitost ke skórování měli domácí, ale Vaško brankáře hostí nepropálil. Mýto zahrozila až po třiceti minutách, kdy střílel Vágner, ale bez úspěchu. V závěru poločasu se musel ohánět brankář Mýta Matoušek, když likvidoval střely Faita a následně Šrůtka.

Po přestávce se hra celkem přiostřila. Domácí měli šanci hned v 50. min., ale Bartoš bohužel pro ně ve vyložené pozici uklouzl. V 65. min. pomohla domácímu brankáři Wendligovi po trestném kopu hostí tyč. Rozhodnutí o výsledku padlo v 70. min. Ve vápně se uvolnil Richtr a přesnou střelou nedal Matouškovi šanci – 1:0. Hosté se snažili nátlakovou hrou výsledek zvrátit, ale obrana domácích pracovala bezchybně. V závěru byl zbytečně vyloučen domácí Šilar za zakopnutí míče, když už měl žlutou kartu.

(ry, sme, ak)