Zatímco na konci předešlé sezony se pohybovala zmíněná mužstva v horní polovině tabulky, v případě Žamberka a Němčic na předních pozicích, teď je tomu jinak. Kompletně celá trojice je na chvostu tabulky po třech kolech.

Z pohledu Němčic je to vůbec nejhorší. V neděli si nechaly nasázet sedm branek od Jehnědí na domácím hřišti. Jejich vedení od 12. minuty moc neznamenalo, hosté výsledek brzo otočili. A druhá půle v podání Jehnědí? Demolice soupeře. V rozmezí čtyř minut inkasovali domácí tři branky, což jim zlomilo vaz. Jehnědí zvítězilo přesvědčivě 7:1 a má první body.

Do role úspěšných „zlodějů“ se proměnili i fotbalisté Rudoltic. Pro někoho možná překvapivě dokázali zvítězit v „Turecku“ těsným rozdílem 2:1. Na brzké vedení domácích zareagovali gólem do šatny. Rozhodující branku a zároveň druhou v utkání dal Stránský.

Po porážce z prvního kola se oklepaly Albrechtice velmi rychle. Na svém stadionu porazily rezervu Žamberka. Ta se ujala vedení, jenže jim vydrželo jen do konce poločasu. Ten druhý ovládli domácí poměrem 3:0.

Takovým výsledkem skončil duel mezi Žichlínkem a Dolní Dobroučí. Zápas se lámal v posledních minutách, kdy Žichlínek vstřelil dva góly, na které Dobrouč nenašla patřičnou odpověď. Hodně divoký byl úvod utkání v Rybníku. Zpět ze Semanína se vrátil Vrána a ihned se podepsal na výhře 3:2 dvěma góly. První branku zasadil Klášterci v 10. minutě, po něm se trefil Mich. Kareš, aby znovu Vrána udeřil na 3:0. To běžela 21. minuta. Ke cti hostí lze říci, že zápas nezabalili, dvakrát snížili, ale na kýžené vyrovnání nedosáhli.

Až na pokutové kopy došlo v Červené Vodě a také Dolní Čermné. Výsledek byl stejný, úspěšnějšími střelci ze značky „desítky“ byli hosté ze Sopotnice poměrem 6:5 a Brandýsa nad Orlicí poměrem 5:4. Oba dva posledně jmenované týmy jsou stále bez porážky.

Výsledky a statistiky 3. kola

FC Jiskra B - Sopotnice 2:2, pen. 5:6

Fakta – branky: 13. Roček, 36. Fňouk – 42. Mašanský, 65. Kubišta. Rozhodčí: Šilar. ŽK: 2:0. Diváci: 80. Poločas: 2:1. FC Jiskra B: Šnevajs – Fňouk, Dvorský (57. Kuběnka), Vágner, Stašák (46. Kolbe), Votoupal, Maleček, Roček, Kopecký, M. Hnátnický (46. P. Hnátnický), Pasker. Sopotnice: Martinec – Šebrle, Koupil (82. Novák), Lehký (22. Švec), Jiroušek (69. Macek), Mašanský, Vávra, Vítek, Voleský, Beneš, Kubišta.

Rybník - Klášterec nad Orlicí 3:2

Fakta – branky: 10. Vrána, 15. Mich. Kareš, 21. Vrána – 30. P. Rous z pen., 50. Nekoranec. Rozhodčí: Fiedler. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 3:1. Rybník: Suk – Viščák, Repa, Gregar, Klazar, Mich. Kareš, Mar. Kareš (90. Dvořák), Václavský, Petružálek (76. Horák), Petran (46. Tölg), Vrána (79. Palík). Klášterec nad Orlicí: Jireš – Bartoš, Nekoranec, Kučírek, Bílek, Fišer, Šroler, Bříza (83. Králík), Bednařík, M. Rous, P. Rous.

Verměřovice - Rudoltice 1:2

Fakta – branky: 8. D. Ryšavý – 44. a 69. Stránský. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Verměřovice: Mikula – Šípek, M. Nastoupil, Štěpánek, Smejkal (46. Pavel), D. Ryšavý, Faltus, J. Sklenář, Smetana, A. Nastoupil (46. T. Sklenář), Tlapák (57. D. Nastoupil). Rudoltice: Lukáš – Foff, Kocanda, Macháček, Pražák (25. Minář), Rek, Stránský, Vlček, Vejvoda, Lochman, Beneš.

Albrechtice - Žamberk B 3:1

Fakta – branky: 48. Kollert z pen., 58. Faltus, 74. Mareš – 16. Pecháček. Rozhodčí: Pecza. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Albrechtice: F. Marek – Pauk, P. Šnír, Urban, Buřval, O. Marek (80. Šembera), Pavlosek, Kollert, Mareš (88. Matějík), Faltus, M. Marek (65. O. Šnír). Žamberk B: Vanický – Jon. Ulrych, Mach, Pecháček, Durna, Ulvr, Vávra, Jak. Ulrych (80. Lesák), Huška, Krejsa, Třináctý.

D. Čermná - Brandýs n. O. 1:1, pen. 4:5

Fakta – branky: 80. Hyhlík – 60. Novotný. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 0:0. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Dolní Čermná: Blažek – Jelínek, Nastoupil, Růžička, Vacek, Fišar, Machotka (28. Kittnar), Mar. Bednář, Krajči (78. Bílý), Mich. Bednář (70. Hyhlík), Marek. Brandýs n. O.: Pecho – Matějka, Sloupenský, (46. Janoušek), Novotný, Lajza, Šroler, Hanzl, Hruša (39. Brzybohatý), Špinler, Müller (74. Fogl), Beneš.

Němčice - Jehnědí 1:7

Fakta – branky: 12. Šafář – 19. a 28. z pen. J. Gregar, 52. Fikejz, 53. D. Gregar, 55. Motyčka, 68. a 75. M. Pilař. Rozhodčí: Krajči. ŽK: 4:4. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Němčice: Holec – Gregor (83. T. Mikl), Maco, Lang (46. Horák), Kulhavý, Vobořil, Svoboda, Chládek (35. Beran), Šafář, Borek, Petr (46. M. Mikl). Jehnědí: Doležal – Vodvárka (63. Šeda), Fikejz (56. Horák), Motyčka, Viktorín, Najman (78. Čapek), Fišer, Pilař. J. Gregar (68. Kostka), D. Gregar (78. Stratílek), Lučan.

Žichlínek - Dolní Dobrouč 3:0

Fakta – branky: 55. Vondráček, 85. Moravec, 88. Dorazil. Rozhodčí: Chadima. ŽK: 2:2. Diváci: 111. Poločas: 0:0. Žichlínek: Šilar – Fibikar, Suchomel, Pánik, Krejčířík, Vaculík, Zahradník, Antes (80. Košárek), Moravec (88. Skála), Vondráček (63. Hrabáček), Stasiowski (66. Dorazil). Dolní Dobrouč: P. Skalický – Řehák, Vašátko, K. Falta, Matějíček, Morkes, M. Falta, Dušek, Zastoupil (28. Vacek), Dostál, Brabec.

14. Němčice 3 0 0 3 6:14 0

Program 4. kola - sobota: Rudoltice – Žichlínek, Rybník – Dolní Čermná (16.00). Neděle: Jehnědí – FC Jiskra B (15.00), Klášterec n. O. – Sopotnice, Dolní Dobrouč – Němčice, Brandýs nad Orlicí – Albrechtice (16.00), Žamberk B – Verměřovice (17.00).