Na začátku řešili Pardubičtí především komplikace. Po dvanácti minutách nemohl kvůli zranění pokračovat ve hře Michal Petráň, o pět minut později skončil zápas i pro Filipa Kopřivu. Pak ovšem přišlo gólové povzbuzení. Na střelu Adama Fouska z přímého kopu si sice brankář Veselý sáhl, ale mimo tři tyče ho nevytěsnil.

Naopak ve 30. minutě již Veselý proti Fouskovi, kterému míč připravil Kovář, zasáhl a zabránil dalšímu gólu Pardubic. Hosté byli aktivnějším týmem a z prvního poločasu si odnesli jednogólový náskok.

V 54. minutě ještě gólman Knobloch výborným zákrokem vyrazil hlavičku Štrombacha, ale krátce potom již bylo vyrovnáno. Po centru si s míčem poradil expardubický záložník Javůrek a zamířil přesně.

Velkou šanci Pardubic nevyužil v 69. minutě střídající Novák, ale o chvilku později zahráli domácí rukou a nabídli hostům pokutový kop. Přesně k tyči zamířil Ladislav Mužík a vrátil Pardubicím vedení.

Výhru hostů pak pečetil Jan Řezníček, jehož střela skončila těsně za brankovou čárou. Pardubičtí vyhráli nad Znojmem téměř přesně po dvou letech a připsali si druhé jarní vítězství.

Z fotbalového divizního derby Pardubice B - Živanice (0:1).
Fotbal: Živanice se dají přirovnat k Plzni

Jaroslav Novotný, trenér Pardubic: "Zápas hodnotíme ve dvou rovinách. Výhra je úspěchem, ale přišli jsme o Kopřivu a Petráně. Se sebezapřením navíc dohrával Černý, který si stěžoval na achilovku, tedy stejně jako Petráň. Zakousl se, vybojoval spoustu míčů a bojoval do konce zápasu. Máme teď týden, abychom se dali dohromady. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, na začátku druhé půle nás soupeř zatlačil, protože zjednodušil hru a začal nakopávat míče do vápna. Přežili jsme to a potom rozhodli. Prosadili jsme se ze standardních situací, což se nám v minulých zápasech nedařilo."

ZNOJMO - PARDUBICE 1:3
Fakta – branky: 58. Javůrek – 23. Fousek, 71. Mužík z penalty, 82. Řezníček. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Fišer. ŽK: Javůrek – Sokol, Kovář. Diváci: 387. Poločas: 0:1.
1. SC Znojmo: Veselý – Čereda, Avdič, Malár, Helísek – Machuča (80. Teplý), Lacko, Javůrek, Ambrozek (45. Šamánek), Pecháček (39. Štrombach) – Vašíček. Trenér: Kalvoda.
FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Kopřiva (17. Sokol), Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek – Fousek (65. D. Novák), Řezníček, P. Černý, Mužík – Petráň (12. Kovář). Trenéři: Krejčí a Novotný.