Ve třetím kole divizního fotbalu skupiny C přivítal na domácím hřišti FK OEZ Letohrad celek Velimi. V posledním zápase Letohrad převálcoval Horní Měcholupy 3:0, další vítězství se ale svěřencům Jaroslava Veselého přidat nepovedlo.

Letohrad – Velim 1:2

Velim přijela do Letohradu bez ztráty bodu v dosavadních odehraných zápasech a s touto bilancí se vracela i domů, což rozhodně nikoho z domácích příznivců netěšilo. Pakliže domácí vyhořeli v podzimní premiéře na neproměňování šancí, tentokrát se jim na hřišti příliš nedařilo. Za dobře hrajícím soupeřem zaostávali v pohybu, rychlosti i přesnosti hry.

Zápas mohl mít i jiný průběh, kdyby hned v úvodu nezazdil své příležitosti zkušený Brendl. Ideální pas od Bíra za obranu vytáhlý útočník nedotáhl do gólového konce i za přispění hostujícího stopera, který nepříliš šetrně Brendla remploval. Ve 13. minutě Konečný míč posadil přesně na Brendlovu hlavu, tutovka s číslem dvě skončila mimo tři tyče.

Po čtvrthodině hry přišel trest, na kterém se velkou měrou podílel Kykal. Domácí brankář při odkopu netrefil dobře míč a Snop do opuštěné svatyně skóroval. Ve 20. minutě Bíro centroval, ve vápně se snažil zakončit efektně Brendl, ale míč minul. Ve 24. minutě kroutil míč do šibenice levačkou Vaniš z přímého kopu, nadějné střele scházelo pár centimetrů.

V domácí kabině proběhla bouře, alespoň co se týká zvýšeného hlasu trenéra Veselého. Adresáti výčitek však vstoupili do druhého dějství tak, že Urban se Snopem málem navýšili vedení svého týmu. V 58. minutě bylo vše jinak. Po rozehraném přímáku a následné vratce míče se do něj opřel nekompromisně Macháček a výtečnou střelu zastavila až síť. Branka však domácí neprobudila a své zaváhání začal napravovat Kykal. Vajglovu přihrávku umisťoval Budínský, Kykal výtečně zachránil. V 67. minutě se vyznamenal domácí gólman podruhé. Snop z malého vápna mířil přesně k tyči, Kykal se natáhl a míč směřující za svá záda bravurně vytěsnil. V 69. minutě se opřel do balónu Vaniš, Svoboda vyboxoval. V 74. minutě Macháček vystrašil brankáře pohotovou střelou. V 80. minutě dokonal svůj příspěvek pro tým Kykal, Kacafírka vychytal v souboji jeden na jednoho, poradil si i s následnou dorážkou. V 81. minutě si postavil míč ke standardce Vajgl a levačkou trefil přesně levý horní roh Kykalovy brány. Domácí mohli ještě vyrovnat, přímý kop Bíra Svoboda vyrazil ke Geržovi, který placírkou přestřelil opuštěnou bránu.

(ros)