Nejlepším celkem krajské I. A třídy je Žamberk. Po podzimu si na čele tabulky vybudoval pětibodový náskok. Kouč týmu JIŘÍ SUCHÁNEK se ale stále vrací k poslednímu kolu. Mrzí ho, že jeho tým nezvládl utkání ve Starém Hradišti. Jeho tým by totiž mohl vést o osm bodů a to by už téměř byl oběma nohama v krajském přeboru.

Soutěži jasně dominujete, čekali jste před sezonou, že budete tabulce takto vládnout?
Ambice jsme měli a chtěli jsme se umístit pochopitelně co nejvýše. Máme zkušené mužstvo, ale mrzí mě, že jsme nezvládli poslední zápas. Ale stalo se. Musíme se s tím vyrovnat a připravit se na jarní sezonu, abychom se udrželi i nadále v popředí tabulky.
Pro vás je velká škoda, že jste v Hradišti prohráli. Na čele byste měli náskok osmi bodů, který by byl velice luxusní…
To určitě. Jeli jsme tam neprohrát. První poločas byl velice slibný, jen bylo škoda neproměněné penalty. Vedli bychom tam 2:0. Za třicetiminutový výpadek jsme byli potrestáni.

Plánujete kádr nějak posílit?
Hlavně chceme tým udržet přes zimu. Někteří zkušení hráči by chtěli jít hrát už do nižších soutěží. Na jednom postu bych ale posilu přivítal. Navíc kvalitní práci odvádějí trenéři u dorostu. Máme tam několik kvalitních hráčů, kterými bychom kádr mohli rozšířit. Možná už v zimní přípravě si někoho do týmu pozveme.

Čím to je, že vám na podzim mužstvo takhle šlapalo?
Asi proto, že máme tým vyrovnaný. Není to jenom tak, že by tým táhli zkušení hráči, ale prosazují se i ti mladší jako Pavelka. Na jaře jsme měli zdravotní problémy a přes léto se kluci dali zdravotně do pořádku a navíc zadní řady posílil Luděk Šedivý. Jaro bude ale velmi těžké a Staré Hradiště s Chrudimí nám budou chtít ještě zatopit.

Asi je ale výhoda, že oba dva týmy máte na jaře doma…
V prvním kole bychom měli mít doma právě Hradiště, ve druhém Králíky, potom jedeme do Načešic a ve čtvrtém kole přivítáme Chrudim. Výhoda to je jako hrom. První čtyři kola by mohla napovědět, jak se celá situace na jaře bude vyvíjet.

Vaše elitní postavení je nebezpečné i v tom, že na první mužstvo tabulky se chce každý vytáhnout. Nemáte strach, že proti vám budou všichni hrát se zvýšenou motivací?
Samozřejmě, to bylo vidět už na podzim. Sedm zápasů za sebou jsme vyhráli a potom přišel zápas s Litomyšlí, která nám sérii přetrhla. Už to bylo ale takové nepříjemné, mezi lidmi se řešilo, kdy už prohrajeme, že už to musí přijít.

Je mezi A třídouv a krajským přeborem velký výkonnostní skok?
Ten spodek, šest nebo sedm týmů se od naší soutěže příliš neliší. Se Srchem jsme v minulé sezoně odehráli vyrovnané zápasy. Nic světoborného tam také nepředvádí. Pouze zázračně vyhrál v Chocni a v Letohradě. Uvidíme, jaká bude konstelace hvězd, jak nám vydrží. Chceme zůstat nahoře.⋌ (ry)