K prvnímu zápasu se postavili fotbalisté České Třebové, Vysokého Mýta i Dobříkova. Pozornost poutal především duel mezi Č. Třebovou a Vysokým Mýtem.

Č. Třebová – V. Mýto 0:5

Lubomír Myšák st., trenér, Č. Třebová: "Utkání se mi hodnotí velice těžce. My jsme opticky s Mýtem hráli docela vyrovnaný zápas, ale propadli jsme ve standardních situacích. Řekli jsme si, že Mýto je dobrý a kvalitní soupeř, ale když jsme po hrubých chybách obdrželi takové góly, tak podle toho se pak utkání odvíjelo. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, jenže hned v páté minutě přišel gól a role se změnily. Začali jsme hrát více dopředu, měli i nějaké pološance, ovšem chyběla rychlost a kvalita s míčem. Máme teď kádr hodně mladý a někteří hráči jsou zranění, zkrátka bylo vidět, že ti kluci na to nestačí."

Milan Ujec, trenér, V. Mýto: "Myslím, že průběh zápasu ovlivnil rychlý gól, který jsme vstřelili. Od té doby naše mužstvo mělo více ze hry i větší jistotu v přihrávkách a víc si věřilo. To, myslím, pak rozhodlo o výsledku toho zápasu. Kdyby byl každý zápas jako tenhle, tak by to bylo dobré."

Choceň – Dobříkov 2:1

Evžen Kopecký, trenér, Choceň: "Utkání, ve kterém šlo takřka o šest bodů a mělo nádech derby, se hrálo na umělé trávě menších rozměrů. Možná i proto to byl fotbal plný soubojů, kdy rozhodčí povolil tvrdší hru na obě strany, což přineslo zranění hráče Dobříkova. Mrzí mě to, ale rozhodně si nemyslím, že by v tom byl úmysl. Nemůžeme zákrok vzít zpátky, ale lituji toho. Doufám, že takto mladý hráč už nikdy podobný zákrok neudělá. Bohužel toto zranění odpálilo vlnu zbytečných emocí, které fotbalu nenahrávaly. Opět jsme se dopustili chyby jako první a od desáté minuty prohrávali. Byl jsem rád, že poté kluci nezazmatkovali, věřili svým schopnostem a do poločasu vyrovnali. I další možnosti však volaly po brance. Ve druhém poločase se do hry vkradla netrpělivost, ale přesto jsme utkání rozhodli v náš prospěch paradoxně po rohovém kopu, což měla být hlavní zbraň soupeře. S výsledkem jsem spokojen také proto, že jsme nebojovali jen o body, ale i o sebevědomí našeho mladého týmu. Byl to jen jeden zápas, který je za námi. Neslavíme, ale dál budeme pracovat. Přestože jsme vyhráli, je dále co zlepšovat."

Milan Šmarda, trenér, Dobříkov: "Bylo to derby, jak má vypadat. Nasazení a trochu přehnaná bojovnost. Bohužel máme ztráty na zdraví hráčů. My jsme do utkání vstoupili dobře a podařilo se nám docílit vedoucího gólu. Měli jsme i další šance dát druhý gól, ale to se nepovedlo. Poté hráči udělali chybu při obranné situaci a poločas skončil 1:1. Obě mužstva chtěla ve druhé půli zápas rozhodnout. My jsme ztratili pro zranění Šulce a následně i Karelu, kterého tvrdě atakoval domácí hráč. Musel jsem korigovat sestavu a v té době to bylo o tom, kdo dá gól, tak vyhraje. Chocni se to povedlo, nám nikoliv, i když v posledních patnácti minutách jsme byli lepším týmem. Choceň zvítězila šťastně. Mrzí mě nejen ztráta bodů, ale i dalších dvou hráčů."

Žamberk – Moravany 2:3

Miroslav Rücker, trenér, Žamberk: "První domácí jarní utkání jsme odehráli na umělé trávě v Letohradu. V prvním poločase jsme vytvořili hodně chyb, ze kterých nás soupeř potrestal a ujal se vedení 2:0. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem otočit průběh utkání. Ovšem už po deseti minutách soupeř zvýšil svůj náskok, když potrestal naši nedůslednost v obranné fázi. Do konce utkání se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Na víc jsme již neměli."