To, že bude letošní soutěžní ročník vyrovnaný, se dalo očekávat, ale že až takovým způsobem bude zamotaný, v to nevěřil asi nikdo.
     Prim hráli na podzim jednoznačně svěřenci trenéra Petra Pražáka, kteří si počínali výtečně, když z patnácti zápasů jedenáct vyhráli, dvakrát se rozešli se soupeřem smírně a dvakrát odešli poraženi. Jeho filozofie jde týmu k duhu a bude otázkou, zda se tempo, které Třebovští nastolili, podaří udržet i v jarní části sezony. „Jsem rád, že se potvrdila moje slova ze začátku sezony o dobrých charakterových vlastnostech hráčů celého mužstva. Děkuji celému sportovnímu i realizačnímu týmu a věřím, že na podzimní výsledky navážeme i v jarní části," uvedl Pražák.
     Týmem s přízviskem nej se může pyšnit další celek z Orlickoústecka, který podle předsezónních prognóz měl patřit na přední příčky. Choceň má totiž nejlepší útok a záda mu kryje nejlepší obrana. To se pak hraje, když můžete v útoku něco zkazit a nemusíte se bát, že z toho na druhé straně bude malér.
     Od třetího do pátého místa jsou seřazeny další celky, se kterými se počítalo, že se budou pohybovat v té lepší polovině. Uznání zaslouží Polička, která se po minulé sezoně výrazně zvedla. Naopak trochu za očekáváním je rezerva Chrudimi, která je „až" šestá a všichni, kdo dění sledují, mohli těžko pochopit, co že to viděli v posledním domácím zápase.
     Od sedmého „fleku" níže to bude ještě hodně vřít v jarní části. Skvělým způsobem zachránil podzim Lanškroun, který z posledních pěti zápasů nasbíral 13 bodů a katapultoval se do klidnějších vod. I když je to jen relativní, pokud se podíváme na tabulku. Ani Lanškrounští stále nemohou hrát v klidu a pohodě, neboť se nepovedou dva tři zápasy z kraje jara a vše může být jinak. To platí i pro svitavské béčko, Moravany, Heřmanův Městec a Holice, které jsou pro mnohé největším zklamáním podzimu. Hranice od sestupového pásma je velmi tenká.
     Záchranářské práce budou moci zahájit od dvanáctého Dolního Újezdu až po poslední Litomyšl, které se podzim vůbec nevydařil. Všichni ale v Litomyšli věří, že nový „stavbyvedoucí" František Jandáček dokáže tým ze sestupového pásma dostat. „V zimní přestávce nás čeká moc práce, hlavně v tom, že zkrátka není možné, jaké góly dostáváme po standardkách," uvažuje litomyšlský lodivod. Dva zmíněné celky doplňují Žamberk, Třemošnice a Letohrad B. Rozdíl mezi mužstvy je pouze čtyřbodový a otázka, na koho padne černý Petr, je otevřená.

Sestava 15. kola podle Deníku: Gerčák (Choceň, 2) – Jošt (H. Městec), Chvála (Holice), Kubík (Svitavy B) – Froš (Pardubičky), Zahálka (Č. Třebová, 3), Imramovský (Moravany), Šilar (Lanškroun) – Frolo (Svitavy, 3), Salfický (H. Městec), Souček (Choceň, 4).

Sestava podzimu podle deníku: Gerčák (Choceň 2) - Frňka (D. Újezd 3), Zahálka (Č. Třebová 3), Tiler (H. Městec 3) - Starý (Pardubičky 3), Kříž (Letohrad B 3), Frolo (Svitavy B 3), Knápek (Lanškroun 3) - Souček (Choceň 4), Stejskal (Polička 3), Luňáček (Třemošnice 3).

Potlesk

• Největší počet výher zaznamenala Česká Třebová. Zvítězila v jedenácti utkáních a není tudíž divu, že bude přezimovat v čele.
• 
Nejlepším útokem se na podzim pyšní v Chocni. Třiatřicet gólů, to už je velmi slušná palebná síla, v průměru to dělá více než dvě vstřelené branky na utkání.
• 
Ještě jedna pochvala do Chocně. Agria jen devětkrát inkasovala a to se povede málokomu.

Zajímavosti

• Každý z účastníků přeboru alespoň jednou v průběhu podzimní části remizoval. Nejčastěji, a to čtyřikrát, Lanškroun a Dolní Újezd, naopak pouze jednou Pardubičky, Hlinsko a Svitavy B.
• 
Celkem 359 branek padlo ve 120 mistrovských duelech v nejvyšší krajské soutěži. Průměr je tudíž bezmála tři góly na zápas.

Střelci

1. Souček (Choceň)                 11
2. – 4. Stejskal (Polička)            8
          Zeman (Litomyšl)            8
          Frolo (Svitavy B)             8
5. – 8. Luňáček (Třemošnice)    7
          Jiráský (Holice)               7
          Kříž (Moravany)              7
          T. Bouška (Hlinsko)         7
9. – 10. Starý (Pardubičky)        6
            Kopřiva (Holice)            6