Česká Třebová - Hlinsko 3:0 (3:0)

Šlo o přímý souboj o třetí místo v tabulce. Hlinečtí pětkrát za sebou neprohráli. Jejich jarní forma je solidní, a proto přijeli do České Třebové posíleni sebevědomím, jenže narazili. Domácí jim dobrou hrou prakticky nic nedovolili. Navíc celý druhý poločas hráli v početním oslabení. V první půli nasázela Česká Třebová tři branky a na cestu domů vyprovodila soupeře zaslouženým debaklem. V 16. minutě posílal Grepl nebezpečný přízemní centr do šestnáctky, ale tady se ještě domácí neradovali. Nedovolený zákrok v pokutovém území znamenal v 27. minutě penaltu, kterou Novotný proměnil. Druhá pohroma pro hosty přilétla hned z další akce. Středopolař Ezr si narazil o obránce míč, z dálky napřáhl a balón skončil za zády gólmana Hlavatého. Pět minut před koncem poločasu přistál míč po trestném kopu Müllera na hlavě Grepla a Třebovští měli luxusní náskok 3:0. Navýšit jej mohl Novotný, ale dostal se do nevýhodné pozice. V závěru první půle hasil Jiřánek rychlý brejk faulem, dostal červenou kartu a mohl se osprchovat. Po změně stran rozprostřeli domácí fotbalisté na své polovině hustou defenzivní pavučinu, do které spolehlivě chytali veškeré útočné ataky soupeře. Nutno ovšem říci, že jich bylo poskrovnu.

Choceň - Litomyšl 1:1 (0:0), pen. 7:6

Z hlediska vzdálenosti to není k oběma městům daleko a v tabulce jsou sousedé. Samotný zápas vrcholil v penaltovém rozstřelu. Průběh utkání byl vyrovnaný, soupeři si vypracovali příležitosti, ale s finální fází, potažmo koncovkou byli na štíru. Do výhodnější pozice se dostali hosté z Litomyšle v 71. minutě, když se prosadil Severa. Už se zdálo, že si Litomyšl odveze tři body, ale prakticky z poslední akce poslal duel do penalt domácí Novotný. Po nich zůstal druhý bod v Chocni.

Dobříkov - Třemošnice 0:3 (0:3)

Závěrečné vystoupení na domácím trávníku se fotbalistům Dobříkova nepovedl. Mohou tak být rádi, že nešlo s Třemošnicí o přímý souboj v boji o záchranu. Oba celky mohly přistoupit k utkání v poklidu, ale hosté prokázali větší zodpovědnost. Nebylo ani překvapením, že v poločase vedli o tři branky. Pro Dobříkov přišla první sprcha už v 11. minutě, o druhou se postaral Šebek a třetí pustil krátce před odchodem do kabin Fejl. Druhá půle se mohla dohrávat jen z povinnosti.

Chrudim B - Žamberk 0:0, pen. 1:3

Hlavním heslem nedělního dopoledního mače bylo neudělat chybu, která by na jedné či druhé straně znamenala branku. Proto se žádný festival šancí nekonal. Pokud něco měli, to gólmani pochytali. Žamberk si přijel pro bod a ten po základní hrací době vybojoval. Hráči si tak mohli plácnout. Měli splněno, neboť to s definitivní platností znamená záchranu v krajském přeboru. Hlavním strůjcem toho byl po celé jaro gólman Martinovský. Držel Žamberk nad vodou a formu potvrdil i při penaltovém rozstřelu, když vychytal hostím druhý bod. Sezona pro hráče Žamberka končí v pátek 15. června, kdy přivítají Choceň, pro níž to bude rovněž rozlučka.