Prvně jmenovaný tým se v závěru ročníku trápil a je rád, že sezona skončila. Letohrad se rozloučil výhrou v Turnově.

Pěnčín-Turnov – Letohrad 1:2
Letohrad k poslednímu utkání sezony odjel stejně jako k dohrávce v Jirnech opět bez Konečného, Vaniše, Šponara a Černohorského. V domácím dresu odehrál své poslední divizní utkání brankář Radek Cimbál, který ve 42 letech ukončil v Turnově svoji fotbalovou kariéru.
V letohradském dresu odehráli své poslední utkání Jiří Nadrchal, Radim Dvořák a Radek Tichý.
Naopak velké premiéry se dočkal letohradský Černohous, který vstřelil svoji první divizní branku a vzápětí obdržel i první žlutou kartu v divizi. Pro tým Letohradu to bylo za jeho devítileté působení v divizních soutěží 140 vítězství.
Utkání v Turnově se hrálo v poklidném tempu. Do zápasu vstoupili lépe hosté a prvních patnáct minut byli aktivnějším týmem. Po čtvrthodině domácí přidali a na hřišti byla k vidění vyrovnaná partie.
V prvním poločase Letohrad trápila střelecká produktivita a podobně jako v posledním zápase v Jirnech hráči místo střely volili přihrávku na lépe nikoliv volného, ale obsazeného hráče, kterého domácí vzápětí o míč připravili. V 16. minutě podržel svůj tým brankář Satoria, který vytáhl Havlínovu ostrou střelu z voleje nad břevno.
Ve druhém poločase Letohrad ožil a především Kabourek měl v 63. minutě dvě příležitosti ke skórování. Nejprve vyzkoušel střelou po zemi pozornost Cimbála a vzápětí se dostal do bezprostřední blízkosti turnovského brankáře, ale zkušený gólman mu míč doslova ukradl z pod noh. Letohrad se vedení dočkal v 68. minutě. Po ostrém centru před branku si dezorientovaný Hurt vsítil vlastní gól. Letohrad se však z vedení dlouho neradoval. V 73. minutě se po rohu hlavou trefil neobsazený Hybner a bylo srovnáno. Rozhodnutí přišlo před koncem utkání. Tichý se prosmýkl po pravé straně, střelou překvapil střídajícího brankáře Kamische, kterému míč proklouzl mezi nohy a neobsazený Černohous vstřelil poslední letohradskou branku sezony. Letohrad si vítězství zasloužil a ve druhém poločase byl lepším týmem.

Fakta – branky: 71. Hybner – 68. vlastní (D. Hurt), 86. Černohous. Rozhodčí: Kapoun. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 0:0. FK OEZ Letohrad: Satoria – Kail, Macek, Strasmeier, Štěpán – Václavek, Jedlička (81. Kříž), Dvořák, Nadrchal (81. Linhart) – Kabourek (75. Černohous), Tichý.

Ústí n. O. – Svitavy 0:3
Zápasová mizérie pokračovala i proti Svitavám. Pátou porážkou v řadě ukončili fotbalisté Jiskry sezonu.
Hráči, diváci a příznivci fotbalu se rozloučili s trenérem Janem Navrátilem, který už v další sezoně pokračovat na lavičce Ústí nebude.
Ústí hrálo s hosty vyrovnanou partii, ale propadlo v koncovce. V tom jsou naopak v poslední době velmi silní Svitavští, což předvedli již ve třetí minutě. Útočná vozba rozebrala obranu, Seidler napálil míč do břevna a odražený míč uklidil do sítě střelec Svoboda. Poté se hrálo více na polovině hostí a začaly se rodit první šance. Po pěkném centru Rába střílel z voleje Felcman, jeho rána cíl nenašla. Ještě větší příležitost měl v 15. minutě Knápek, kterého ideálně uvolnil Vaňous, ale ústecký hráč si neporadil s gólmanem Jílkem. A když ani Rejda netrefil prostor mezi třemi tyčemi, zůstával stav stále 0:1. Hosté se připomněli z rohového kopu, hlavička Kroulíka minula tyč jen o pár centimetrů. Ve 32. minutě se dostal do slibné šance Ráb, ale na malém vápně na centrovaný míč Knápka nedosáhl. Jak na to, předvedli Svitavští v 35. minutě. Na zadní tyči vrátil po rohovém kopu míč před branku Šplíchal a kdo jiný než Svoboda zvýšil na 2:0.
Po přestávce hosté v pohodě hlídali svůj náskok. Přesto se Ústečtí dostali do šance v 57. minutě, kdy ránu Knápka zlikvidoval gólman. Vzápětí běžel sám na brankáře Ráb, ale ten jen potvrdil jalovost ústeckých útočníků. Na druhé straně měl vyloženou možnost Belej, brankář Křivka se vyznamenal a míč za svá záda nepustil. Sám na gólmana postupoval i střídající Marek Falta, ale krásné vysunutí od Vaňouse nepřetavil v gól. Nedáš, dostaneš, platilo pět minut před koncem. Střídající Novák potrestal hrubku obrany a dělovkou upravil na konečných 3:0.
Všichni ústečtí hráči i příznivci jsou zcela jistě rádi, že sezona skončila.

Fakta – branky: 3. a 35. Svoboda, 85. J. Novák. Rozhodčí: Dujsík. Diváci: 170. Poločas: 0:2.
Jiskra Ústí nad Orlicí: Křivka – Felcman, Hudec, Felgr, Tomášek – Rejda (77. Roupec), P. Falta, Vaňous, Knápek, Grepl – Ráb (70. M. Falta).
TJ Svitavy: Jílek – Rick, Kroulík (62. J. Novák), Ptáček, Šplíchal – Paděra, Brůna – Seidler, Svoboda (62. Čížek), Belej – Filip (62. Kovář).

(bed, mh)