Žamberk – Není to nejhorší, ale k jásání je hodně daleko. Čekalo se víc od Žamberka, který by měl čeřit vodu úplně někde jinde. Avšak příliš časté zásahy do sestavy nepomáhají nikde a v ničem. Sehranost chybí, vazby přestanou fungovat. Trenér EVŽEN KOPECKÝ tak už myslí na zimní přípravu, kde se pokusí tým znovu nastartovat, aby od prvního jarního kola šlapal na plné obrátky.

Jak hodnotíte vystoupení mužstva v podzimní části sezony?
Hodnocení musím rozdělit na dvě části. První, ve které jsme byli úspěšní, a druhou, kde se nám až tak nedařilo. Není ale potřeba z toho dělat tragédii, všichni víme, že nám závěr nevyšel podle představ a jediná cesta, jak se posunout výš, vede přes kvalitní zimní přípravu. Proto si také přeji, aby se hráčů drželo zdraví a mohli se na jaro dobře připravit.

Co chybělo k tomu, aby umístění v tabulce bylo lepší?
Od poloviny soutěže jsme měli opět zdravotní problémy, a to především u ofenzivních hráčů (Hrubý, Pavelka, pozn. red.). Tím jsme přestali být produktivní. Dalo by se říci, že s takovými problémy bychom se měli vyrovnat a já v to doufal, ale když se do toho ještě přidala defenziva i s brankáři, tak musím konstatovat, že tyto skutečnosti nám hodně ublížily. Chyběla tím pádem sehranost, a když už jsme si na něco zvykli, tak se to za týden opět muselo měnit.

Kde hledat pozitiva a na čem je potřeba dále pracovat?
Pozitiva bych hledal hlavně v těch povedených zápasech, ale také i v posledním utkání, které jsme nešťastně prohráli v Chrudimi. V něm jsme se herně vrátili k tomu, co jsme produkovali v první polovině sezony, a doufám, že se hráčům toto utkání v hlavě zafixuje. To je cesta, kterou bychom měli jít, abychom se posunuli výše.

Co vás jako trenéra nejvíce překvapilo v krajském přeboru?
Dá se říci, že vyrovnanost. Přesto, že jsou v soutěži favorité (Slatiňany, Holice, pozn. red.), ukázalo se, že může každý kohokoli porazit, a to je pro diváka jenom dobře. Potom mě osobně překvapila Třemošnice, kde jim odvádí hodně dobrou práci Mocánu a jeho angažování má na její umístění velký vliv.

Kdy se vrhnete na zimní přípravu a jakým stylem bude probíhat?
Trénovat začínáme 23. ledna a pevně věřím, že budeme moci plnit tréninkový plán, který bude náročný, ale jak se říká, bez práce nejsou koláče. V tomto období se budeme scházet třikrát týdně, kdy budeme většinou využívat umělou trávu v Letohradu a k tomu nás samozřejmě čekají přípravná utkání, ve kterých nás většinou prověří mužstva z přeboru Královéhradecka.