Test: Pardubický dres oblékl hráč Dortmundu

Brno, Pardubice - V prvním utkání roku 2018 podlehli fotbalisté Pardubic prvoligovému Brnu 1:3. Zápas proti Zbrojovce otevřel program zimní Tipsport ligy, v níž Východočeši stejně jako před rokem odehrají tři zápasy základní skupiny na hřišti v Brně. V tom úvodním oblékl poprvé pardubický dres Till Schumacher, dvacetiletý obránce z německého Dortmundu.

8.1.2018

V pátek přijel do Pardubic a druhý den hned naskočil do zápasu. Schumacher, který v prosinci oslavil dvacáté narozeniny, působí od roku 2013 v Borussii Dortmund. V černožlutých barvách vyhrál dorosteneckou bundesligu, objevil se i v německé reprezentaci do 20 let. Defenzivní fotbalista se nyní předvede na testech v Pardubicích.

V úvodním utkání obsadil post levého obránce a čelil s novými spoluhráči Brnu, které v obou poločasech prostřídalo všechny hráče prvoligového kádru. Jako první se ovšem prosadili Pardubičtí, když se ve 37. minutě trefil Adam Fousek hlavou po rohovém kopu Řezníčka.

Již předtím na druhé straně orazítkoval Pilík tyč, krátce před přestávkou pak přesnou střelou vyrovnal Juhar. Brněnští ve druhé půli stav otočili. K tomu jim pomohla i penalta, kterou v 62. minutě proměnil Kratochvíl. A v závěru ještě Růsek využil zaváhání pardubické obrany.

V pondělí zamíří pardubický tým na zimní soustředění do Bedřichova. Další zápas Tipsport ligy je na programu ve středu 17. ledna, kdy Východočeší nastoupí proti Znojmu.

SKUPINA C:

FC Zbrojovka Brno – FK Pardubice 3:1 (1:1)

Branky: 44. Juhar, 62. Kratochvíl z penalty, 89. Růsek – 37. Fousek.

Brno – 1. poločas: Melichárek – Sedlák, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil – Polák – Juhar, Pilík, Krejčí, Fortes – Zikl. 2. poločas: Halouska – Jovanovič, Gáč, Kryštůfek, Kijanskas – Přichystal, Sedlák, Kratochvíl, Krejčí, Lutonský – Růsek. Pardubice – 1. poločas: Šmíd – Fusek (43. Prosek), Kopřiva, Šejvl, Schumacher – Jeřábek – Kovář, Řezníček, Černý, Fousek – Rybička. 2. poločas: Šmíd – Prosek, Lněnička, Šejvl, Schumacher (72. Březina) – Jeřábek – Mužík, Řezníček, Černý (60. Huf), Sokol – Petráň.

Autor: Tomáš Rais

8.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Vyšetření krevní srážlivosti bude rychlejší.
4

Vyšetření krevní srážlivosti bude rychlejší

Městský úřad Lanškroun. ilustrační foto.

Medaile z Lanškrouna míří do USA

Dálnice D35 je o krok blíž. Čeká ji veřejné projednání

Vysoké Mýto - Deset let, tak dlouho se mluví o stavbě dálnice D35 (tehdy označované R35), která pomůže přetíženému městu. Nyní projekt dosáhl dalšího milníku, a to v úseku Vysoké Mýto - Džbánov.

Pět branek a bylo po nadějích. Spartaku to neklape

Choceň - Výsledkové zlepšení se nekonalo z pohledu hokejistů Spartaku ani na ledě Hlinska, kde Choceň podlehla v dalším kole nadstavby krajské ligy 3:8. Hosté draze pykali ve druhé třetině, kdy se jejich naděje rozplynuly během chvíle.