Fotbalisté Pardubic odcestují do Ústí nad Labem k prvnímu ostrému duelu tohoto jara. „Bude to těžké utkání, pro Ústí to je důležitý zápas. Soupeř přivedl sedm nových hráčů, řada z nich má ligové zkušenosti,“ připomíná pardubický trenér Jiří Krejčí.

Kdo má pomoci Ústí k záchraně? Třeba zkušený brankář Petr Vašek, který loni držel Baník Ostrava při jízdě za postupem do nejvyšší soutěže. V první lize odchytal přes 130 zápasů. S působením v Ostravě mají zkušenost i další nové tváře – obránce Jakub Pokorný a útočník Alexandr Jakubov. Toho Východočeši dobře znají i z dob, kdy hrál za Varnsdorf. Na hostování z prvoligových klubů do Ústí přišli ještě Tomáš Ťok a Filip Novotný, v týmu jsou i dvě zahraniční posily.
Někoho z nových tváří mohou využít i Pardubice. Jejich hráči se v tomto týdnu přesunuli na přírodní trávník. „Terén byl obtížný, i když nás celkem překvapilo, jak se s tím hráči vypořádali,“ poznamenal Krejčí.

Vzhledem k počasí se dá očekávat, že na severu Čech budou náročné podmínky. Na začátku týdne ještě ústecké hřiště pokrývala vrstva sněhu.

V podzimním duelu vyhrály doma Pardubice 3:1. Páteční odveta začíná v 18 hodin.