Nelehká úloha čeká především na fotbalisty Letohradu. Cestují totiž do Svitav, které sbírají jedno vítězství za druhým. Ústí míří na půdu zachraňujících se Semil.

SO 16.30: Semily (14. místo, 19 bodů) – Ústí n. O. (4. místo, 33 body)
Semily kolísají. Ústí předvádí výborný fotbal a má formu. Když by se to dalo dohromady, kde koho by napadlo, že favorit je celkem jasný. Jenže Semily v posledním utkání porazily Dobrovici 3:0, a tak se dá usuzovat, že zachraňující se celek bude kousat. "Porazit Dobrovici 3:0 je určitě známka toho, že tým Semil bude velmi nepříjemný soupeř. Ty porážky před tím bude chtít určitě odčinit hlavně v domácím prostředí, takže my nesmíme nic podcenit a na zápas jet plně koncentrovaní," ví trenér Navrátil.
Chybět mu bude žolík Richard Ráb, který rozhodl utkání proti Mšenu. Druhý den totiž dostal červenou kartu v zápase béček. "Bohužel jsem na zápase B týmu nebyl, takže nemohu celou věc dobře zhodnotit. Každopádně faktem zůstává, že jsme o Ríšu nuceně oslabeni," dodal kouč.
Tým Ústí je na vlně, důkazem je i vítězství proti Mšenu. A zítra bude chtít formu potvrdit i na půdě Semil. "Zápas proti Mšenu vyzněl herně výborně, protože se potkaly týmy, které vyznávají aktivní útočnou hru. Určitě budeme chtít navázat na domácí dobrý výkon," přeje si Navrátil.
Forma Ústí budí respekt, ale ústecký trenér nepředpokládá, že Semily budou vycházet z pevné obrany. "Semily ve své situaci musí chtít hrát na výhru, takže nepředpokládám, že budou vycházet z hlubokého obranného bloku. Trpělivost a využití šancí je vždy klíčové pro výsledek v utkání, proto věříme, že obojí přetavíme v realitu a uspějeme," doufá Jan Navrátil.

NE 16.30: Svitavy (5. místo, 32 body) – Letohrad (8. místo, 27 bodů)
Těžký oříšek bude čekat v neděli tým Letohradu.
Důvod? Svitavy zkrátka jedou! Posledních šest zápasů neztratily ani bod, inkasovaly pouze čtyři branky.
Letohradští museli porazit Dvůr Králové, což se povedlo. Ve středeční dohrávce sahali po vítězství nad Kutnou Horou, ale o tři body přišli během dvou minut.
Favoritem bude domácí tým a ví to i František Dvořák. "Svitavy vyhrály posledních šest utkání a obdržely v nich pouze čtyři branky. Je jasné, že favoritem utkání jsou Svitavy. My se budeme snažit jim tuto roli co nejvíce znepříjemnit," dodal kouč.
Zejména trojice Belej, Seidler a Ivo Svoboda se stará o produktivitu svitavského týmu. V současné době je to pravděpodobně největší hrozba v divizi. "Všichni tři jsou nadprůměrnými divizními hráči, kteří jsou schopni rozhodovat vyrovnané zápasy," ví o kvalitách hráčů Dvořák.
Bude Letohrad dbát na to, aby byli právě tito hráči bráněni obzvlášť obezřetně? "Každému fotbalistovi vadí, pokud nemá dostatek prostoru prokázat své dovednosti. To bude klíč k tomu, jak eliminovat nejen tyto hráče," odpověděl letohradský trenér.
Letohrad si zvedl sebevědomí po vítězství nad Dvorem Králové a ani remíza s Kutnou Horou není k zahození. "O poločase se Dvorem nálada v kabině nebyla zrovna ideální, ale kluci ukázali vnitřní sílu, touhu po třech bodech a vývoj utkání otočili. O to víc si tohoto vítězství váží a já věřím, že se toto projeví i na dalších předvedených výkonech. Vzhledem k průběhu utkání s Kutnou Horou je pro nás bod ztráta a zkušenější mužstvo by tento náskok už asi udrželo," myslí si Dvořák.
S čím tedy půjdou Letohradští do utkání? Jednoznačně s odhodláním se poprat. "Rozhodně se nepojedeme zakopat na vlastní polovinu a bránit bezbrankový výsledek. Ze soupeře jde vzhledem k jeho výkonům a výsledkům velký respekt, ale předem poraženi se rozhodně necítíme," říká před nedělním utkáním trenér František Dvořák.