Hlavně nepodcenit. Zápasy s posledními týmy tabulky k tomu svádí. Ústečtí to nechtěli dopustit, což se také stalo. Utkání s Nymburkem zvládli, jak je na jejich trávníku zvykem, výsledkem 2:1. A Jiskra se tlačí do středu tabulky. Soupeř nehrál vůbec špatně. Ústí rozhodlo v 83. minutě.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - Nymburk 2:1

Na hráče čekal těžký terén, promáčený, bahnitý. Nikdo nemohl čekat, že se budou hrát krátké narážečky a diváci budou vstávat ze sedadel vlivem pohledných akcí.

Domácí začali aktivně. Od 20. minuty převaha sílila. První vážnější moment obstarali Souček s Vaňousem, ale ani jeden z nich gólmana nepřekonal. Vedoucí gól Ústí započal v zárodku u faulu na Nágla, kdy přímý kop Langera odvrátila obrana na roh. Po něm se míč dostal k Vaňousovi, který ostrým centrem našel s pomocí obránců Chlebouna a Ústečtí se radovali. Stoper Chleboun vehementně. „Vytvořili jsme si řadu standardních situací, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Soupeř hru poté vyrovnal a vytvořil si také nějaké standardní situace. Ve 40. minutě se nám podařilo vstřelit úvodní branku po rohovém kopu a následné dorážce,“ hodnotil první půli trenér Chudý.

Trávník byl ve stále horším stavu a bojovalo se. Hosté se z ojedinělé akce dočkali vyrovnání, kdy tečovaná střela Kučaby skončila za zády Krátkého. Od té doby se Nymburk soustředil na bránění remízy. Odkopával, nic nevymýšlel. Ústečtí dobývali a spoléhali na standardky. Jedna vyšla. Znamenala tříbodový zisk. V 81. minutě se trefil Nágl, jenž přesnou hlavičkou do šibenice nedal gólmanovi šanci.

Ústí vyhrálo potřetí v řadě a dostává se do míst, kde ho čekal jen největší optimista. Navíc má před sebou tři přijatelné soupeře a bodová sbírka se tak může rozšířit.