Po šesti kolech totiž vede tabulku divizní skupiny C.
Náhoda?
Nebo skutečně posun dopředu?
Trable z jarní části loňské sezony jsou, zdá se, zažehnány. Trenér VLADIMÍR CHUDÝ se do svých svěřenců "pustil". Musel. Měl s nimi několik rozhovorů. Jeho slova padla na úrodnou půdu. A je to vidět na hřišti. Po trávníku běhá „skvadra" nabuzených chlapíků, co chtějí další body.

Trenér Vladimír ChudýVýborně rozehraný ročník. Čekali jste to?
Ano, úvod sezony se nám povedl, ale upřímně, že budeme po šestém kole první, to nečekal nikdo z nás!

Kde se bere taková chuť do hry?
Já si myslím, že celý tento povedený začátek se nastartoval už letos na jaře, kde jsme v posledních čtyřech jarních kolech museli hrát 'o život', abychom se zachránili v divizi. A podle mého názoru si hráči tento elán, chuť a nasazení přenesli do nového ročníku.

Hráči nabrali sebevědomí a je to vidět. Věří si. Zdá se, že jste s nimi na toto téma musel mluvit?
Před sezonou jsme měli několik dlouhých rozhovorů o tom, že bychom neradi pokračovali v jarním trápení, že je potřeba v začátku soutěže získat co nejvíce bodů. Věděli jsme, že soutěž bude velmi vyrovnaná a každý může porazit každého. A nám se úvod povedl, a tím pádem vzrostlo i sebevědomí hráčům.

Výraznou posilou je Martin Opina. V každém utkání je vidět. Svými výkony strhl i ostatní, nebo na to máte jiný názor?
Martin Opina přinesl do našeho mužstva něco nového, takového hráče jsme v týmu neměli. Skvěle zapadl, hráči ho mezi sebe vzali a já věřím, že se bude zlepšovat a prosadí se ještě výrazněji. Talent na to určitě má.

Teď vás čeká nováček z Ostré. Momentálně remízový král a silný v rozstřelu.
Ostrá je pro mě osobně velká neznámá. Jsem vždycky radši, když si soupeře můžu prohlédnout přímo na hřišti v utkání. Bohužel náš los mě to letos neumožnil, tak budu čerpat z videa a ze zkušeností jiných trenérů. Mají ve svém středu tři zkušené hráče a okolo samé mladé kluky. Určitě to bude kvalitní a nebezpečný protivník. Obecně, týmy ze Středočeského kraje jsou silné a mají velkou hráčskou kvalitu.

Asi tušíte, že budete útočit do zavřených dveří, že?
Očekávám oboustranně vyrovnané utkání, moc branek asi nepadne, ale věřím, že v domácím prostředí budeme úspěšní.

Mít po sedmi kolech sedmnáct bodů by bylo k nezaplacení, a k tomu se dál dívat na všechny "shora"…
Já nechci předbíhat a snít dopředu o bodech, které nemáme. Však už nás taky nějaký ten pátek znáte a víte, že za mého působení u týmu se nám začátky soutěže celkem daří. Pak většinou přichází krize a velký propad. Já věřím, že mužstvo i já jsme již natolik zkušení, že žádnou dlouhodobou výsledkovou a herní krizi nedopustíme. Teď odehrajeme zápasy pravdy ve kterých se ukáže, jestli to doposud byla jen náhoda, nebo opravdové zlepšení a posun dopředu.