OKRESNÍ PŘEBOR: Těchonín měl s Lukovou namále

Orlickoústecko - Lídři okresního fotbalového přeboru to v desátém kole neměli zrovna lehké. Rudoltice se trápily s Libchavami a Těchonín se nadřel s Lukovou. Oba celky však nakonec zápas dovedly do vítězného konce. To se ovšem nepodařilo Heřmanicím, které v Králíkách pouze remizovaly.

14.10.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Boříkovice – Dobříkov B 2:0

Slunečné počasí přineslo štěstí domácím. Boříkovice se vedení ujaly v 17. min., když se po zahrání trestného kopu hlavou trefil Lučan. Obraz hry byl ale vcelku vyrovnaný. Potvrzení vedení se domácí dočkali ve 48. min., kdy domácí Krejčí za přispění slunce vstřelil z trestného kopu z půlky hřiště druhý gól. Fakta – branky: Lučan, Krejčí. Rozhodčí: Hejl. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Těchonín – Luková 3:2

Překvapivě vyrovnaný zápas strhli domácí na svoji stranu až v závěru. Po celý zápas museli dotahovat náskok Lukové, která se dostala do vedení vždy díky Dolníčkovi. Rozhodující branku vstřelil v 84. min. Zeman. Domácí vybojovali důležité body, hosté odjížděli určitě zklamáni, protože k zisku bodu byli velice blízko. Fakta – branky: Špaček, F. Hrdina, Zeman – Dolníček 2. Rozhodčí: Rot. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas: 1:1.'

Rudoltice – Libchavy B 2:1

Hned od začátku utkání měli domácí převahu. Když se ale míče chopil Motyčka a vstřelil gól, vedly Libchavy 1:0. Vyrovnat se podařilo Tejklovi, který využil důrazu Stránského, jenž byl u odraženého míče dřív než brankář hostí. Vítěznou branku vstřelil Tejkl v 59. min. a tento stav se domácím podařilo udržet až do konce utkání. Fakta – branky: Tejkl 2 – Motyčka. Rozhodčí: Sobotka. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Řetová – Žichlínek 1:2

Utkání bylo od prvních minut vyrovnané. Žichlínek trestal především z brejků. Poprvé tomu tak bylo ve 22. min., kdy po jednom z úniků skóroval Párek. Domácím se podařilo vyrovnat po pěkné kombinační akci, na jejímž konci byl Pirkl. Do druhého poločasu vstoupili hosté oslabeni o jednoho muže a z brejku dali vítězný gól Hostovským. Fakta – branky: Pirkl – Párek, Hostovský. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 5:1. ČK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Dlouhoňovice – D. Třešňovec 4:2

Dlouhoňovice se postaraly o překvapení kola. Jejich vítězství mohlo být ještě přesvědčivější, nebýt trochu uvolněného závěru zápasu. Do vedení se dostali domácí po přímém kopu Černocha, po obrátce se po centru Mikysky nemýlil Plíva a bylo to 2:0. Třešňovec se mohl dostat do zápasu proměněnou penaltou, ale to by ji musel Macháček kopnout o poznání lépe. Třetí branku domácích tak po samostatné akci zvýšil Mikyska a čtvrtou branku přidal Vávra. V závěru domácí prostřídali a soupeř stihl dvakrát snížit. Fakta – branky: Černoch, Plíva, Mikyska, Vávra – Mačát, Dorazil. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Králíky/ Č. V. C – Č. Heřmanice 1:1

Fakta – branky: Halanič (pen.) – Šplíchal (pen.). Rozhodčí: Rot. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 0:1.

Úvodních dvacet minut zápasu Orlům nechutnalo

Lanškroun - Z ledu lídra soutěže se vrátili hokejisté Lanškrouna s prázdnou. Prohráli vysoko 5:9. Orlům příliš nevyšla první třetina, která určila ráz vývoje celého střetnutí.

Kromě Hradecka jsou starobní penze na východě Čech podprůměrné

Východní Čechy - Vyžít z desetitisícové penze činí řadě důchodců problém.

První část odehráli. Kohouty bičují zranění

Česká Třebová - Krajská hokejová liga: Poslední zápas sehráli na ledě Havlíčkova Brodu, kde se museli obejít bez třinácti hráčů. Vyhráli 3:1.

Druhá adventní svíčka zazářila sytě žlutou

Choceň - Koupit si vstupenku na nedělní utkání krajské hokejové ligy se v Chocni rozhodně divákům vyplatilo. Zápas měl výborné parametry. Střelecké dostihy dostaly utkání do prodloužení, které ukončil Nečas. Choceň porazila lídra soutěže 6:5.