Orlickoústecko – Písek v přesýpacích hodinách se tak často nepřesype, jako se mění týmy na posledním místě tabulky okresní dvojky. Nyní jsou tam na týden fotbalisté Kerhartic, kam je poslala domácí porážka se Žamberkem a také další výsledky konkurentů v záchranářském boji. Přímými účastníky jsou Rudoltice a Boříkovice. V sobotu si to rozdaly proti sobě a radovaly se z důležité výhry Rudoltice. S body příliš nemohla počítat ani rezerva Jiskry, která cestovala do nedalekého Těchonína. Po poločase favorit vedl pouze o jeden gól, ale po devadesáti minutách to bylo o tři. Těchonín tak znovu odskočil na pět bodů, protože nepovedené vystoupení mají za sebou Němčice. Elán jim sebraly Mistrovice, pro které má vítězství 2:0 nesmírně vysokou hodnotu. Odskočily sestupovým příčkám na čtyři body. Co však ještě zaujalo v nedělním utkání? Počet karet. Zatímco domácí obdrželi jednu žlutou, hosté „vyfasovali" šest karet barvy žluté a k tomu ještě tři „redky". Disciplinární komise si tak bude moci opět „pochutnat".
Jako na houpačce to mají v poslední době hráči Žichlínku. Mohli se dotáhnout na Žamberk a Němčice, jenže jim Rybník dal čtyři góly, s čímž nedokázali nic udělat. Že bude letošní sezona hodnocena jako velmi mizerná, už v Sopotnici vědí dávno dopředu. Těžko si představovali, že budou hrát o záchranu a tvrdě bojovat o každý bod. Realita je taková, že ani výhra nad Brandýsem nad Orlicí je nikterak neuklidnila, ale alespoň mužstvo zmizelo z posledního „fleku".
Bez starostí už jsou Tatenice i Dolní Dobrouč. Jejich vzájemný souboj okořenil Kristek, který hattrickem vystřílel tři body domácímu týmu.

Těchonín – FC Jiskra B 5:2
Fakta – branky: Kovanda 2, P. Dostálek, Špaček, Jironč - . Rozhodčí: Horníček. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 2:1.

Žichlínek – Rybník 2:4
Fakta – branky: 44. P. Šenkýř, 78. J. Šenkýř – 8. a 88. Petran, 42. Petružálek, 50. Mar. Kareš z pen. Rozhodčí: Chadima. ŽK: 4:4. Diváci: 99. Poločas: 1:2.

Rudoltice – Boříkovice 2:0
Fakta – branky: 65. Macháček z pen., 78. Nastoupil. Rozhodčí: Habrda. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Kerhartice – Žamberk B 0:2
Fakta – branky: 38. Vávra, 78. Rous. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Pol.: 0:1.

Tatenice – D. Dobrouč 4:1
Fakta – branky: 5., 22. a 32. Kristek, 63. Polička – 73. Majvald. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:2. Diváci: 180. Poločas: 3:0.

Mistrovice – Němčice 2:0
Fakta – branky: 50. Stejskal, 80. Matějka. Rozhodčí: Stolín. ŽK: 1:6. ČK: 0:3 (75. Roušar, 80. Macko, 80. Maco). Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Sopotnice – Brandýs n. O. 2:1
Fakta – branky: 20. z pen. a 57. Mašanský – 53. Kochánek. Rozhodčí: Bezdíček. ŽK: 0:2. Diváci: 85. Poločas: 1:0.

1. Těchonín 22 14 2 3 3 69:35 49
2. Žamberk B 22 12 3 2 5 63:28 44
3. Němčice 22 13 2 1 6 50:35 44
4. Žichlínek 22 10 4 3 5 57:40 41
5. Rybník 22 10 3 1 8 45:48 37
6. Tatenice 22 9 1 5 7 46:42 34
7. D. Dobrouč 22 10 1 1 10 42:41 33
8. Brandýs n.O. 22 9 1 3 9 40:42 32