Střelecký den v Červené Vodě přinesl hned dva hattricky

Orlickoústecko - Střelecky se v okresním přeboru II. třídy dařilo Č. Vodě a Jablonnému.

16.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Hradecký deník

Kerhartice – Sruby 0:0
V první čtvrthodince měli domácí dvě šance. Kalousek ani Eliáš ale domácí příznivce nerozradostnili. Hosté zahrozili v 19. min. a v závěru prvního poločasu. Hned na začátku druhé půle byl v šanci Teplý a v 66 min. znovu Eliáš, jenže se jim vedlo stejně jako všem střelcům před nimi - mizerně. Naopak z protiútoku zahrozili hosté, ale domácí brankář Kopeček střelu Srubských vyrazil. Fakta - rozhodčí: Kuttich. ŽK: 2:3. ČK: 0:1. Diváci: 80.

Král./ Č. Voda B – Sopotnice 6:4
Za chladného a větrného počasí začali hosté útočně a hned v 1. min. šli do vedení. Domácí však nelenili a Halanič vyrovnal. Minutu na to však oklamal domácí obranu Mašanský – 1:2. Šance se dále střídaly na obou stranách, ale branka už v prvním poločase nepadla.
Ve druhé půli to však byl střelecký koncert a exceloval především domácí orchestr. V 52. min. vyrovnal Pasker. Po centru Stašáka poslal Č. Vodu do vedení Kovář. Po dalším centru Stašáka a střele Paskera domácí vedli 4:2. Pátou branku domácích zaznamenal Matoulek. Hosté ale zbraně nesložili, Mašanský dvěma góly stáhl skóre na 5:4. V závěru se ale po sólu Matoulka, který byl skolen ve vápně proti pravidlům, kopala penalta, ze které Pasker zvýšil na konečných 6:4. Fakta – branky: Pasker 3, Halanič, Kovář, Matoulek – M. Mašanský 3, Stárek. Rozhodčí: Sokol. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 1:2.

Tatenice – D. Čermná 1:0
Téměř celá první půle se odehrála na polovině hostí. Tatenice se však branky nedočkaly. Skvělý výkon předvedl domácí gólman Strnad, když zlikvidoval dvě velké šance Čermné. Gólu byl sice blízko domácí Tareš, ale dočkal se až Soukup, jenž rozhodl o tom, že tři body zůstaly doma. Fakta – branka: Soukup. Rozhodčí: Sobotka. ŽK: 0:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0.

Mistrovice – D. Dobrouč 2:3
Po promarněné šanci domácího Solara se hostím podařilo po rohovém kopu jít do vedení. Solar sice znovu střílel těsně mimo, ale Peřina z proměněné penalty vyrovnal. Do vedení se dostali po vyloučení mistrovického Vaníčka opět hosté, když si domácí brankář srazil do své klece rohový kop – 1:2. Po rychlém kontru se hosté dostali ve druhém poločase do dvoubrankového trháku. Matějka sice snížil, ale Peřina svoji druhou penaltu v zápase už neproměnil a utkání skončilo vítězstvím Dobrouče 3:2. Fakta – branky: Peřina z pen., Matějka – Řehák, Matějíček, Pecháček. Rozhodčí: Stolín. ŽK: 3:7. ČK: 1:0 (Vaníček). Diváci: 80. Poločas: 1:2.

Jablonné – Albrechtice 5:0
Hosté sice nejprve nastřelili tyč, ale po brance Čermáka vedli domácí. Jablonné se předhánělo v zahazování šancí a hosté hrozili z brejků. Po změně stran zvýšil na 2:0 Kaška. Albrechticím byli vyloučeni následně dva hráči a od této chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Jablonné přidalo tři branky a zvítězilo 5:0. Fakta – branky: Kaška 2, Čermák, Lička, Bednář. Rozhodčí: Šejna. ŽK: 1:3. ČK: 0:2 (Vaníček, Matějík). Diváci: 180. Poločas: 1:0.

Kunvald – Lanškroun B 2:2

Rybník – Brandýs n. O. 2:2
Úvod zápasu domácí zaspali a už v 7. min. prohrávali 0:2, když jejich nová akvizice v brance Hotmar neměl šanci gólům zabránit. Postupem času se domácí oklepali a dokázali do poločasu vyrovnat. Druhá půle byla rozkouskována častými diskuzemi s rozhodčím. Domácí se snažili strhnout vítězství na svoji stranu, ale ani Novotný, a ani dvakrát Hůlka brankáře hostí nepřekonali. Fakta – branky: Škrob, Novotný – Janoušek, Fogl. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 2:2.

Autor: Pavel Ryšavý

16.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Drahoš (vlevo) po postupu do 2. kola prezidentských voleb.

Věřím ve druhé kolo, píše Lucie ze Sydney

Lukáš Radil (v červeném) při úvodním utkání Karjaly se Švédskem.

S Pardubicemi slavili tituly, nyní míří na olympiádu

OBRAZEM: Sbírku podpořil koncert

Česká Třebová /FOTO/ - Kostel sv. Jakuba v České Třebové v sobotu hostil Tříkrálový koncert.

Hokej v regionu: Chrudim zvýšila náskok v čele

Východní Čechy - Krajské hokejové ligy Královéhradecka a Pardubicka pokračovaly dalším kolem.

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 15. ledna 2018.

Řidiči ulicí Školní půl roku neprojedou

Vysoké Mýto - Řidiči ve Vysokém Mýtě musí od pondělí až do konce června letošního roku počítat s uzavírkou. Ta se dotýká provozu na místní komunikaci v ulici Školní v úseku od křižovatky s ulicí Rokycanova po ulici Mládežnická.