Fotbalisté z našeho regionu si volného dne neužívali u sledování televize, ale nastoupili s úderem půl čtvrté na hřiště, aby získali další body do tabulky.

Vysoké Mýto – Lanškroun 3:2
Ve 13. minutě si naběhl na centr domácí Valášek a hlavou otevřel skóre – 1:0. Na druhé straně lanškrounský Popelář ve 22. minutě vyslal krásnou střelu z 25 metrů, ale Novotný vytáhl míč nad břevno. Při dalším útoku Mýta si hosté dali málem vlastence, po tečování míče.

Po přestávce v 68. minutě vybojoval Sedlák ztracený míč a přes Kysilka šla přesná přihrávka na Štancla, který dal na 2:0. V 73. minutě po kontaktu Novotného s útočníkem Lanškrouna zapískal rozhodčí překvapivě penaltu, kterou Vaško s jistotou proměnil. V 82. minutě se prosadil Sedlák, byl zcela sám, ale Marek mu v protikličce doslova sebral míč z kopačky. Poté přišel infarktový závěr. V 83. minutě z trestného kopu přesnou střelou k tyči vyrovnal Farkaš. O minutu později rozhodl o výhře Mýta po výborné akci Štancl. Hosté vsadili vše do útoku a mohli vyrovnat, když v 89. minutě Švercl v jasné pozici na zadní tyči přesnou přihrávku poslal snad metr vedle. Poté již domácí i přes dlouhé nastavování dotáhli utkání do úspěšného konce. Branky: 13. Valášek, 68. a 85. Štancl – 73. Vaško (z pen.) 84. Farkaš. Vysoké Mýto: Novotný – Vostrčil, M. Krýda, Dvořák, Pecháček (85. J. Krýda) – Sejkora, Podmajerský, Valášek, Novák (66. Kysilko) – Sedlák, Štancl. Lanškroun: Marek – Macháček, Vaško, Popelář, Stasiowski – Fajt (86. Kristek), Smrkal, Švercl, Savych (65. Farkaš) – Mizerák, Vacek.

Pavel Schejbal, trenér V. Mýta: „Byla to taková ´holomajzna´, bylo vidět že hrají celky, které potřebují získat body, aby se vyhnuly sestupovým starostem. Byl to tedy spíše boj než pohledný fotbal, ale divákům se musel líbit, protože jsme vedli 2:0, pak to bylo 2:2 a nakonec jsme 3:2 zvítězili. Z naší strany je tedy spokojenost za tři body, ale za předvedenou hru už ne.“

Pavel Hrabáček, trenér Lanškrouna:
„Do začátku jsme nastoupili docela aktivně a donutili jsme soupeřovu obranu k dost velké chybě, vybojovali jsme míč u postranní čáry a Mizerák šel zcela sám ze strany na brankáře, ale bohužel netrefil bránu, což se nám stalo osudným, když domácí v 15. minutě trefili branku. Největší problémy nám dělal Štancl, který nám dal dvě branky. Až do poločasu se hrál vyrovnaný fotbal. Ve druhé půli se pokračovalo ve vyrovnaných bojích, snažili jsme se tlačit, vyrovnali jsme, ale nedařilo se nám dostat do zakončení. Bylo to pro nás takové dosti nešťastné utkání. “

Živanice – Choceň 3:1
Hosté vstoupili do utkání lépe, v 7. minutě neproměnil sólo Šabata, ale o minutu později poslal hosty do vedení Bálek – 0:1. Po následné standardce ještě otřásl břevnem živanické branky L. Smejkal. Po čtvrthodině hry se domácí zvedali, několik nebezpečných střel jen těsně míjelo choceňskou branku.
Po změně stran domácí svého soupeře zatlačili do hluboké defenzívy. V 54. min. po rohu Čecha vyrovnal hlavou Ferčák, v 69. min. po centru Macháčka propálil Gorol míč přesně k tyči a v 73. min. z dálky se parádně trefil opět Gorol. Branky: 69. a 73. Gorol, 54. Ferčák – 8. Bálek. Živanice: V. Černík – Hrmo, Vrážel, Ferčák, Moravec – Čech, Jedlička (89. Hanovec), Gorol, Mocanu – J. Černík (46. Balog), Macháček (72. Michal). Choceň: Gerčák – Seidenglanz, Lesák, Kaplan, Němeček (76. Gruz) – Harušťák, Šrut, Šabata (80. Konárek), V. Smejkal – L. Smejkal, Bálek.

Lubomír Myšák, trenér Chocně:
„Začíná nám končit marodka, tak jsme jeli v silnější sestavě, jeli jsme s představou, že bychom mohli překvapit. Bohužel překvapení se nedělo. V první půlce jsme vedli 1:0, ale nastřelili jsme z trestného kopu Lukášem Smejkalem břevno. Tlak Živanic ale sílil, dostali jsme na 2:1, 3:1, a to přestali trochu hrát, ale nepodařilo se nám už proměnit. Po herní stránce je výhra zasloužená, ale na druhou stranu si myslím, že jsme měli smůlu, že jsme mohli překvapit. “

Žamberk – Třemošnice 2:1

V úvodu rušného utkání minul Franke zblízka branku a na druhé straně zcela volnému Šebkovi míč v rozhodující chvíli uskočil. Domácí měli více ze hry a tlačili se častěji do zakončení, ale Frankeho pokus zblokovala obrana, Ramba pálil nad branku a tvrdá střela P. Hušky mířila těsně nad břevno. Na straně nováčka hrozilo největší nebezpečí z kopaček Šebka, jehož střelu v poslední chvíli srazil Šponar a lob přes vybíhajícího Rolfa minul branku. Šebek se dočkal až ve 44. minutě, kdy Rolf nejprve vyrazil střelu Hanouska na roh, aby po jeho rozehrání kapituloval při dorážce Šebka – 0:1.

Hned po obrátce přehodil Menzel jemným obloučkem Vojáčka i branku a Franke hlavičkoval nad. V 58. minutě podstoupil Franke další vzdušný souboj, díky němuž doplachtil Šedivého trestný kop až do sítě – 1:1. O minutu později se zbytečně nechal vyloučit Škopek a přesilovku domácí využili k otočení zápasu. V 71. minutě ještě mířila Šponarova hlavička do břevna a vzápětí si po přihrávce Cvika dal málem vlastní gól Hluchník. Rozhodnutí padlo v 79. minutě, kdy přetažený míč vrátil před branku P. Huška a dobíhající Franke zblízka rozhodl zápas. Fakta – Branky: 51. Šedivý, 78. Franke – 44. Šebek. Žamberk: Rous – Bartoň, Šponar, Šedivý, Ramba – Franke, V. Huška (89. Rous), Cvik, Menzel (75. Jeřábek) – Jírů, P. Huška (90. Dvořák). Třemošnice: Vojáček – O. Rychnovský, Škopek, Hluchnik, Kalina – O. Vančura (82. V. Smutný), Lebduška, J. Vančura, Kutílek (76. V. Rychnovský) – Šebek, Hanousek.

Jaroslav Veselý, trenér Žamberka: „Výsledek odpovídá průběhu hry na hřišti. Sporným momentem utkání byla nastřelená ruka našeho nejlepšího hráče na hřišti v pokutovém území, kterou rozhodčí, dle mého názoru, posoudil správně a hosté tuto situaci nezvládli jak na hřišti, tak na lavičce. Jinak musím všem hráčům poděkovat za bojovnost a nasazení.“

Dobříkov - FK Pardubice B 1:1
Pardubice si přijely do Dobříkova pro tři body, k nimž jim měly pomoci posily z třetiligového áčka v čele s Fidrou a Fikejzem. Ale při hře moc znát nebyly. Malé dobříkovské hřiště, kde hráči svádí jeden souboj za druhým, jim příliš nesvědčilo. Domácí se dostali po dvaceti minutách do vedení díky své nejsilnější zbrani – standardním situacím. Fikejz si nepohlídal náběh Karely, jenž nehlídán bez problémů zavěsil. Hosté pak místo vyrovnání trefovali tyče, v prvním poločase zazvonil Růžička, po obrátce Brychta a břevno napálil Fikejz. Když už to vypadalo, že Dobříkov překvapivou výhru uhájí, zatáhl v nastavení za záchrannou brzdu ve vápně Hořejší a pardubický Fikejz penaltu proměnil. Branky: 20. Karela – 90. (+2) Fikejz z penalty. Dobříkov: Jadrný – Dostál, Hořejší, P. Horníček, Barták – Hofman (86. Marci), Malý, Karela, Houžvička (82. Valla) – Klapal, Lebeda. FK Pardubice B: Žák – Buriánek, Javůrek, Baldrych, Vanžura – Fidra (70. Jeřábek II), Růžička (80. Rydval), Voženílek, V. Kakrda – Fikejz, Brychta.

Stolany – Č. Třebová 0:0
Utkání sice nepostrádalo tempo, hrálo se nahoru – dolů, ale chybělo koření fotbalu, kterým jsou góly. Domácím patřila úvodní čtvrthodina, pak byla hra víceméně vyrovnaná. Na obou stranách bylo několik šancí, ale pozorné obrany, včetně obou brankářů Švába, respektive Křivky, soupeřům nic nedovolily. Stolany: Šváb – Cellar, Popelka, Jedlička, Starý – Kučera (53. Jiroušek), Černohubý, Jenka, Zavřel (80. Květenský) – Štainz, Kopp. Česká Třebová: Křivka – Keprt, Petr, Vomáčka, Kubásek – Grepl, Zahálka, Macko, Čikl (87. Hurt) – Pešek (82. Abt), Myšák.

Bohuslav Sokol, trenér Č. Třebové:
„Myslím, že to bylo celkem vyrovnané utkání. Bylo to dost o bojovnosti, byla to otázka toho, kdo dá gól, tak si tři body připíše. My jsme měli ale jasně kopat penaltu poté, co náš hráč obešel brankáře, a ten ho chytl za nohy. I domácí říkali, že to byla jasná penalta, ale když to rozhodčí nechce písknout, tak to nepískne. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát, pokud bychom tu penaltu proměnili.“