Složení skupin pro finálové turnaje vylosoval ambasador projektu režisér, herec, komik a sportovec Jakub Kohák.

V každém finálovém turnaji se představí 24 týmů rozdělených do čtyř skupin po šesti týmech. Losování do skupin ale předcházelo už na podzim loňského roku celkem 91 kvalifikačních turnajů, z nichž se postupovalo mezi nejlepších 24 družstev v dané kategorii.

„Ondrášovka Cup se stal jednou z nejvýznamnějších mládežnických akcí a letos nás čeká už sedmý ročník. Jsme velmi rádi za spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky, a i díky ní se Ondrášovka Cup pozitivně rozvíjí a dál roste,“ řekl generální ředitel společnosti Ondrášovka Libor Duba.

„Během podzimu jsme odehráli více než devadesát kvalifikačních turnajů a chtěl bych poděkovat fotbalové asociaci, že se aktivně podílela na organizaci, protože Ondrášovka sama o sobě by neměla šanci tak vysoký počet turnajů zorganizovat. Počet týmů i kvalifikačních roste neuvěřitelnou rychlostí a jsme rádi že se turnaje vydařily. Postoupily z nich ve všech kategoriích ty nejlepší týmy a společně se můžeme těšit na šest finálových turnajů,“ shrnul aktuální dění v Ondrášovka Cup Libor Duba.

FINÁLE V MÝTĚ

K Ondrášovka Cupu neodmyslitelně patří velký sportovec, fotbalový nadšenec a fanoušek Jakub Kohák. „Mám rád všechny aktivity, které naše děti vrhnou z nepřátelského prostředí technologií do světa pohybu. Je dobré, když se dětí věnují pohybu a já vždycky budu za takovými projekty stát,“ svěřil se populární všeuměl a následně se ujal losování finálových skupin.

Nebyla vylosována pouze kategorie U11, jejíž los se uskuteční v únoru při speciální akci a prezentaci společného projektu Ondrášovka Cupu akademií FC Hradec Králové právě v Hradci Králové.

Finálové turnaje se odehrají na šesti místech po celé České republice. Další podrobnosti přidává Libor Duba. „Začínáme v květnu o prvním víkendu v Roudnici nad Labem, kde se, stejně jako v Chomutově (U8), uskuteční závěrečný turnaj vůbec poprvé. Opět zavítáme do Vysokého Mýta a do Příbrami, kde opouštíme areál Spartaku Příbram a představíme se na hlavním stadionu prvoligového 1. FK Příbram, z čehož máme velkou radost. Po několika letech se vracíme na Moravu, když finále kategorie U12 se odehraje v Šumperku. Přeji všem účastníkům, aby turnaje Ondrášovka Cupu byly plné emocí, aby se vydařily a abychom se všichni fotbalem bavili,“ uzavřel Duba.

Stadion ve Vysokém Mýtě bude hostit finálový turnaj kategorie U10 ve dnech 25. a 26. května.

Rozlosování turnaje ve Vysokém Mýtě

Skupina A: Sparta Praha, Sigma Olomouc, 1. FK Příbram, 1. SK Prostějov, FC Písek, FC Hlučín.
Skupina B: Slovan Liberec, Sparta Brno, SK Benešov, Slavoj Bruntál, FK Litoměřicko, Viktoria Žižkov.
Skupina C: Slavia Praha, FK Znojmo, FK Mladá Boleslav, FK Medlov, FK Pardubice, FK Ústí nad Labem.
Skupina D: Dynamo České Budějovice, Vítkovice 1919, SK Solnice, Slovan Havlíčkův Brod, Xaverov Horní Počernice, Motorlet Praha.