Jsou všechny tajenky rozluštěny? Po 24. kole je více méně jasno ve skupině A krajské I. B třídy. Tedy pokud se našich zástupců týče. Klíčový duel čekal na fotbalisty Srubů, kteří měli jedinečnou možnost, jak získat takřka jistotu záchrany. Utkání s celkem Řečan se jim povedlo, výsledkově musí panovat spokojenost. Domácím se vydařila první půle a dvoubrankové vedení jim dalo klid do dalších minut druhé půle. Deset minut před koncem přišla pojistka v podobě třetího gólu.

Vůbec jedno z nejhorších utkání odehrál Zámrsk v jarní části na svém stadionu. Proti Horním Ředicím určitě nebyl favoritem, pohled do tabulky mluví za vše. Hosté si mohli pojistit prakticky vítězství v soutěži a šli do toho naplno. Zámrsk inkasoval za jednadvacet minut dvakrát a musel se smířit s osudem. Za rozhodnutého stavu navíc přišel Zámrsk o dva vyloučené hráče, což trenéra příliš nepotěšilo. Třetí gól v jeho síti už pouze potvrdil vítězství týmu hostí.

To skupina B má rozřešení na čele tabulky. Prvenství si dvě kola před koncem zajistila Kunčina vysokým vítězstvím nad Těchonínem, který utrpěl debakl. Dostal sedm branek. Především výpadek 65. až 77. minuty domácí tvrdě potrestali, protože za velmi krátký časový úsek dali čtyři branky.

Daleko napínavější je situace na druhém konci tabulky. Velmi si pomohl Horní Újezd, který přetlačil Řetovou 3:2. Po poločase byl stav 1:1, avšak domácím vyšel nástup do druhého dějství. Dvě branky se jim hodily. Řetovští ještě v závěru zápas zdramatizovali, ale na remízu nedosáhli.

Bez šance není ani poslední Dlouhá Loučka. Hráči mohli po duelu v Jablonném děkovat svému gólmanovi, který vychytal nespočet vyložených šancí a v rozstřelu pak chytil i dvě penalty. Jablonští se rychle ujali vedení, ale ze své aktivity upustili, čímž se do hry dostávala také Loučka. Po přestávce viděli diváci festival zahozených šancí domácího týmu. Avšak také hosté nebyli daleko od gólu, když střelu z uctivé vzdálenosti zastavilo břevno. Jenže Loučka si na svou šanci počkala, propadlý balón za obranu nestihl odvrátit gólman Šlahora, míč si před ním ťukl Marván a dílo zkázy bylo na světě. Poté měli Jablonští další velké šance, ale na výsledku 1:1 už se nic nezměnilo. Při penaltách si mnohem lépe počínali střelci z Loučky a vykřesali naději.

Skupina A

Sruby – Řečany nad Labem 3:1. Branky: 10. Gerčák, 36. M. Chadima, 80. Kulhánek – 87. Hostinský. Rozhodčí: Zeman. ŽK: 0:0. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Sruby: J. Simon – Zavřel, Seidenglanz, L. Simon (57. Rychtařík), Vrabec (66. Kulhánek), Šeda, M. Chadima (82. Bělohlávek), Gerčák, Jiráský, J. Novotný, L. Chadima.

Zámrsk – Horní Ředice 0:3. Branky: 7. a 84. Vrátil, 21. Dědič. Rozhodčí: Bednář. ŽK: 5:2. ČK: 2:0 (75. P. Matoušek, 82. Lorenc). Diváci: 60. Poločas: 0:2. Zámrsk: Lorenc – R. Mudrich, R. Matoušek (65. D. Houžvička), P. Matoušek, Bálek, Csernyanszký, T. Houžvička, Forgáč, Hovorka, Jiráský, Novotný.

Skupina B

Kunčina – Těchonín 7:2. Branky: 4., 65. a 69. T. Brychta, 27. Heger, 31. Tlustoš, 74. Hlubinka, 77. Šmehlík – 11. z pen. Hynek, 80. Šponar. Rozhodčí: Vojta. ŽK: 2:2. Diváci: 130. Poločas: 3:1. Těchonín: Riesner – Kmošek, Moudrý, Špaček, Hynek, Roček, Jironč, Šponar, Kovanda, Makar, P. Dostálek.

Horní Újezd – Řetová 3:2. Branky: 39. Kusý, 55. P. Prokop, 60. R. Prokop – 44. M. Voleský, 84. Holínka. Rozhodčí: Vaško. ŽK: 0:0. Diváci: 111. Poločas: 1:1. Řetová: Šilar – L. Bače, Provazník, Šimek (66. Holínka), Turek (32. Vencl), Müller, Flídr, M. Voleský, Berky, T. Bače, Pilgr (85. Hanuš).

Jablonné – Dlouhá Loučka 1:1, penalty 3:4. Branky: 6. Lička – 77. Marván. Rozhodčí: Kotyza. ŽK: 0:3. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Jablonné: Šlahora – J. Uher, Bednář (82. Křivohlávek), M. Uher, Čada, R. Filip (74. Faltus), Kuvik (58. Špaček), Krejsa, Kyllar, Štruml, Lička.