Od fotbalistů České Třebové se nečekalo nic jiného, než že si poradí se Skutčí, nejhorším týmem krajského přeboru, přivezou tři body. Stalo se. Těžšího protivníka měl proti sobě Letohrad B. V jarní části sympaticky hrající Slovan Pardubice patří k tomu nejlepšímu, co lze v krajském přeboru spatřit. O to je bod letohradské rezervy cennější.

Skuteč – Č. Třebová 0:2
Hosté využili už ve 3. min. chybu v domácí rozehrávce a Zadražilem šli do vedení. Poté Skutečští soupeře do větších šancí nepustili a Michek v první půli nastřelil tyč. Po změně stran tlak Skutečských se snahou o zkorigování výsledku pokračoval, ale ani po krásné individuální akci Horáčka se domácí vyrovnání nedočkali, nastřelili jen břevno. „Nedáš – dostaneš“ se opakovalo i v případě tohoto duelu. Čtvrt hodiny před koncem domácí faulovali soupeře ve vápně a z penalty se Lněnička nemýlil.
Do Skutče přijela Třebová s pouhými dvanácti hráči, protože zraněními už tak prosetý kádr dostal ve středečním zápase v Letohradě další dvě rány. Po utkání ve Skutči si může trenér Šindelář škrtnout další jméno. Svalové potíže totiž vyřadily Keprta.

Sl. Pardubice – Letohrad B 1:1
Domácím se povedl vstup do utkání a po rohu J. Kopřivy znamenala hlava L. Kopřivy vedení Slovanu – 1:0. Domácí měli řadu dalších dobrých střeleckých pozic, ale hlavu zvedali i hosté. V 10. minutě se dostal do šance letohradský Řehák a obrana domácích před Báčou zachraňovala v hodině dvanácté. Krátce poté orazítkoval Kočí břevno pardubické branky a po chvíli to byl opět Kočí, jehož dělovku mířenou pod břevno vytáhl výtečně Báča. Do poločasu se již až na jednu výjimku šance nerodily, až ve 44. min. unikl letohradskému Svobodovi Pavlíček, ale v sólovém úniku Pěničku zblízka neprostřelil.
Po změně stran zahrával trestný kop Šponar a z dálky trefil šibenici Báčovy branky a také dělbu bodů. Domácí pak sice měli několik pološancí, nejvážnějším ohrožením byla dělovka Trupla pod břevno, kterou Pěnička zlikvidoval, ale druhou branku se jim přidat nepodařilo.

(pn, jma)