Převážnou většinu účastníků tvořili kmenoví hráči TJ Sokola Dobříkov. Organizátory příjemně potěšil i zájem hráčů z jiných oddílů. Celkem 24 borců absolvovalo během víkendu celkem 5 tréninkových jednotek, a to pod vedením zkušených trenérů a současných i bývalých ligových hráčů.

V rámci nabitého programu byly pro hráče připraveny i další aktivity, škola golfu v GK Osyčina, bazén, masáže, „výšlap“ na kolech na hřiště TJ Jaroslav, kde proběhla také jedna z tréninkových jednotek, beseda a autogramiáda zúčastněných ligových hráčů FC Hradec Králové, večerní promítání.
V průběhu celého soustředění probíhal turnaj družstev o „mistra světa“ hraný netradičním dvoukolovým systémem.

Samotní hráči po dobu soustředění prokázali chuť pracovat, jejich vysoké nasazení v tréninku bylo odměnou všem trenérům, organizátorům a dobrovolníkům, kteří se postarali o bezproblémový průběh akce včetně zajištění stravování a ubytování. Všem patří poděkování.

Zarážející je fakt, že o celou akci neprojevili zájem činovníci OFS a KFS, soustředění fotbalových nadějí proběhlo bez jakékoliv jejich podpory.
Cena za účast jednoho hráče přitom byla stlačena i díky našim sponzorům na neuvěřitelných 500,- Kč bez ohledu na klubovou příslušnost.

Práce s mládeží se v TJ Sokol Dobříkov těší velké pozornosti, v loňském ročníku mistrovské soutěže naše mladší přípravka získala titul přeborníka okresu, a tak věřme, že podobné akce se významným způsobem projeví v růstu hráčů nejen po fotbalové, ale i morální stránce.

Už nyní organizátory zaměstnávají přípravy na zimní soustředění hráčů v Orlických horách.

(što)