Poslední kolo podzimní části krajského fotbalového přeboru je tady. A jak se říká, to nejlepší nakonec. Souboj prvního s druhým uvidí dnes Ústí nad Orlicí, kam přijedou Svitavy.

SK Masokombinát Polička (14. místo, 16 bodů) – FK OEZ Letohrad B (13. místo, 16 bodů).
Letohrad je zatím jediným mužstvem, které si vyšláplo na vedoucí Ústí, jenže poslední čtyři zápasy výběru hrajícího trenéra Valty těžce nevyšly. Před podzimní derniérou v Poličce to přiznal i lodivod rezervy třetiligového týmu: „Čtyřikrát po sobě jsme prohráli, pojedeme do Poličky s cílem to odčinit a konečně bodovat,“ řekl Jiří Valta a pokračoval: „K podcenění myslím nedojde, bude záležet, jak k zápasu přistoupíme. V těch posledních utkáních jsme k tomu přistoupili špatně,“ dodal trenér, který zatím ještě nemá jisté, nakolik jeho výběru pomohou případné posily z áčka.

FC Skuteč (16. místo, 1 bod) – Sokol Dobříkov (4. místo, 24 bodů).
Může mít Dobříkov jiný cíl, než přivést ze Skutče tři body? Asi sotva. Skuteč už doufá v to, že bude celá podzimní část za ní a přes zimu snad dojde k nějakým změnám. Červeně zatrhnout by si však Dobříkovští měli poslední zápas Skutče doma. Dokázala totiž uhrát remízu 1:1 s Moravskou Třebovou. Při vší úctě ke Skutči by však všechno jiné než výhra hostí bylo překvapením rovnajícím se objevení sněžného muže.

Tesla Pardubice B (10. místo) – SK Vysoké Mýto (6. místo, 23 bodů).
Mýto je v domácím prostředí zatraceně nepříjemný protivník, jakmile však zavítá ven, jeho síla se smrskne na minimum. Dokázalo vyhrát pouze dvakrát, z toho jednou ve Stolanech, což rozhodně až takový kumšt není. Tentokrát by to však Mýtu mohlo vyjít potřetí. AS Pardubice mají v kolonce vyhraných zápasů na svém hřišti také dvojku.

Jiskra Ústí n. O. (1. místo, 35 bodů) – Svitavy (2. místo, 34 bodů).
Ústí má velkou šanci utéct Svitavám v čele tabulky na čtyřbodový rozdíl. Pokud tedy zvítězí. „Je trochu škoda, že se zápas nehraje třeba v září, kdy jsou na fotbal lepší podmínky. Doufám, že se počasí umoudří a nebude příliš pršet,“ říká ústecký trenér Ivan Kopecký. Jeho výhodou by mohlo být, že se může spoléhat na zkušené hráče, kteří jsou ošlehaní zápasy ve vyšších soutěžích. David hrál druhou ligu, Flídr, Chudý a Borek divizi, navíc vynikající střeleckou formu má Dostál. Tím se Svitavy chlubit nemohou. „Věřím, že hráči, kteří mají zkušenosti, je v zápase prodají. Na druhou stranu Svitavy jsou sice mladý tým, avšak o to víc běhavý,“ upozorňuje Kopecký.

Silná stránka Svitav je defenziva. Dostali pouze devět branek a jejich obrana je nejlepší v soutěži, což dobře ví i trenér Ústí Kopecký: „Když se podíváme na jejich skóre, tak je jasné, že hrají ze zabezpečené obrany všude. Co jsem je viděl, tak hru dozadu mají hodně kvalitní. Pochybuji o tom, že by k nám přijely Svitavy s otevřenou hrou.“ Jedním dechem však dodal: „Všichni víme, jak je ten zápas pro nás důležitý, chceme ho pochopitelně vyhrát.“

FK AS Pardubice (12. místo, 17 bodů) – TJ Lanškroun (9. místo, 18 bodů).
Lanškroun v posledních dvou zápasech lovil devětkrát míč z vlastní sítě a trenér Pavel Smejkal tak hlásí před dnešním posledním podzimním zápasem změny v sestavě a také doufá, že jeho svěřenci nepojedou do Pardubic pouze betonovat. Taková taktika by na soupeře, kterého možná posílí divizní Živanice, nemusela stačit. „Určitě dojde ke změnám v obraně, hrajeme špatně v defenzivě i v záložní řadě. Chtěli bychom uhrát alespoň bod, ale bude to velice těžké. Nepojedeme tam bránit, z toho jsme se poučili v Hlinsku,“ nechal se slyšet před zápasem Smejkal.

FK Agria Choceň (5. místo, 23 bodů) – FK Česká Třebová (8. místo, 19 bodů).
Derby jako hrom se bude hrát dnes na hřišti exdivizní Chocně. Ta má na svého soka náskok čtyř bodů a ráda by po fiasku ve Stolanech nějaký k dobru přidala. Má to ale jeden háček, výběr trenéra Myšáka zužují zranění. „Máme proti sobě spíš technický mančaft, na ně myslím umíme zahrát. Mohl by to být dobrý zápas. Máme ale napůl zraněného Krejzu a Smejkala, problémy má také Šabata a chytat nebude moct Libor Gerčák, to je hodně velké oslabení. Nebudeme hrát ´zanďoura´, uzdravil se Dostál a do útoku budou k dispozici také Bálek a Stavreski,“ prozradil před derby trenér Chocně.
Na druhé straně hřiště trenér České Třebové Michal Šindelář žádný beton nemíchá a na otevřenou partii se těší: „Domácí dva zápasy po sobě nevyhráli, budou se snažit zakončit podzim vítězně. Nám se tyhle zápasy většinou daří, jsme schopni spíše zahrát s mužstvy, která patří do popředí tabulky.“

(jp, ry)