Změny se daly očekávat. Ale mladík s číslem 8 ve středu hřiště? Toho znali zatím jen příznivci, kteří se zašli podívat na zápas ligového dorostu. Solil teprve nedávno začal trénovat s A-týmem, stejně rychle přišla i jeho zápasová premiéra ve Fortuna národní lize.

„I když je to mladý hráč, tak se nám na tréninku líbil. V této situaci, kdy řešíme marodku a karty, tak nám tam vycházel nejlépe,“ vysvětlil trenér Jiří Krejčí nasazení záložníka, který s fotbalem začínal v Holicích.

Solil v této sezoně patří k oporám pardubického týmu U-19, který aktuálně drží páté místo v celostátní lize dorostu. Svou šanci nyní využil i mezi dospělými.

„Nezklamal nás,“ pochvaloval si kouč Krejčí. Osmnáctiletý záložník byl na hřišti vidět, dostal se i do zakončení, pak asistoval u vítězného gólu Mužíka.

„Bral jsem to tak, že se můžu vlastně jenom ukázat. Snažil jsem se hrát tak, abych na začátku nic nezkazil, a postupně si mohl dovolit ještě víc,“ uvedl Solil.

První zápas? Nervozity se rychle zbavil. Podrželi ho i zkušenější spoluhráči. „Říkali, kde se mám pohybovat, že mi budou pomáhat a mluvit na mě. Pomohlo mi to, hrálo se mi pak lépe,“ přiznal.

Pardubičtí souboj s Třincem zvládli (1:0), Solil si tak bude svou druholigovou premiéru pamatovat jako vítěznou.

„Byl to boj o prostor, nikdo si nic nedaroval. Šance přišla na naší straně, Láďa to parádně trefil. Jsem rád, že máme tři body,“ dodal.