Podzimní část krajského přeboru ukončila Česká Třebová neslavně. Ze šestnácti týmů byla nejhorší a přezimovala na posledním místě. Nastal také trenérský veletoč. Odvolaného kouče Šindeláře nahradil v závěru soutěže Dobromil Keprt. Natrvalo však mužstvo v zimě převzal až BOHUSLAV SOKOL, který naposledy působil jako hrající trenér v Semaníně.

„Je to pro mě zábava, když člověk vidí, že někteří kluci chodí poctivě na tréninky a dávají fotbalu maximum, má z toho člověk radost. Na druhou stranu jsou ale i hráči, kteří se snaží přípravu trochu ošulit,“ svěřuje se s poznatky zimního drilu Sokol.

Nebylo by ale přeci jenom veselejší, kdybyste svoje první velké angažmá začínal v týmu, který hraje ve středu tabulky a má alespoň o deset bodů víc?
Určitě by to lepší bylo. Ale mužstvu věřím. Kdybych mu nevěřil, tak bych sem ani nešel.

Proč se podle vás Česká Třebová propadla až na poslední místo krajského přeboru?
Abych se přiznal, tak zase tak často jsem tady na fotbale nebyl. Neměl jsem tolik času. Na to by ale stejně měl spíš odpovídat někdo jiný, někdo, kdo za mužstvo zodpovídal. Já bych se k tomu ani moc vyjadřovat nechtěl.

Dobrá, tak jinak. Když se podíváte na Českou Třebovou, vidíte nejhorší tým krajského přeboru?

Ani náhodou. V mužstvu jsou hráči, kteří mají o fotbal a o Třebovou zájem a v přípravě dřou. Věřím jim. Proto si myslím, že společnými silami přebor zachráníme.

Ze Semanína si přinášíte zkušenost se záchranářskými pracemi. Berete to jako výhodu?

Nevím, jestli je to výhoda, nebo ne. Nejsme v příjemné situaci, ale zvládneme to.

Takže jste nad nabídkou z České Třebové ani chvíli neváhal?
Musím se přiznat, že ano. Váhal jsem. Mám syna, který hraje také fotbal, a chci se věnovat i jemu.

Je mi jasné, že si to asi nepřipouštíte, ale může se stát, že vám záchranářská mise nevyjde. Potom se ukáže na vás a všichni budou říkat: Může za to Sokol. Zvažoval jste i toto?
Všechno se může stát. Ale máte pravdu, nepřipouštím si to (usměje se).

Prozradíte recept, jak chcete dostat Českou Třebovou ven ze sestupového bahna?

Hlavně jsem chtěl udělat kvalitní zimní přípravu.

A ta už je za vámi. Povedlo se?
Myslím, že ano. Na sezonu budeme připraveni dobře a sezonu zachráníme.

Máte nějaký cíl, kolik byste chtěl získat bodů v prvních třech kolech? Nejprve totiž jedete na Teslu, potom vás čeká Polička a pak razíte do Hlinska, takže nic snadného…
Cíl je takový, že musíme skončit nejhůř třetí od konce. Na nic jiného nemyslíme. Ale když se ptáte na první kola, tak jedu do Pardubic vyhrát. Netajím se tím. Věřím tomu, že nás soupeř podcení a už tam začneme sbírat body. Důležité ale bude, jak se týmy v tabulce srovnají po posledním kole.

Bývalý trenér Šindelář si často stěžoval na to, že mu chybí útočníci. Vy jste dostal hráče, které jste potřeboval?

Ano, hráči přišli. Jsou to fotbalisté, kteří by si měli říct o místo v základní sestavě, a věřím že pomohou českotřebovskému fotbalu k záchraně.

Prý vás posílil choceňský Lubomír Myšák, je to pravda?
Ano je, potom ještě Petr Lžíčař a Libor Pešek, útočník z Litomyšle.

Nejpřekvapivějším jménem je asi Myšák. Co od něj čekáte?
Je to zkušený hráč, který podrží míč, dokáže dát nějaký ten gól. To samé si slibuju i od Libora Peška. Všichni tři jsou kvalitními posilami.

A jak je to s brankářem Lukášem Křivkou, ten zůstal v Ústí, nebo je zpátky ve Třebové?

Vrátil se k nám. Je to kvalitní brankář. Moc se mi líbí jeho přístup. Je příkladný.

Brankáře mohla v posledních sezonách Třebová klidně vyvážet, ale s útočníky to bylo horší…

Právě proto dva kvalitní přišli a máme po problému.

Bude ve vaší situaci prostor na atraktivní fotbal, nebo vsadíte na, pro zachraňující se týmy oblíbenou, strategii vzadu na nulu a vepředu na náhodu?
To nepřipadá v úvahu. Celý život jsem hrál útočně a nic bych na tom nechtěl měnit. Doufejme, že se mají fanoušci na co těšit.