Pro velký úspěch si dojeli fotbalisté Albrechtic ve středu do Němčic, kam bylo přiděleno pořádání finálového zápasu okresního poháru. Proti nim stáli hráči Dolní Dobrouče, kteří hrají na předních příčkách v okresní dvojce.

Jenže finále je o jednom utkání, o načasování aktuální formy. Podle předpokladů měla být favoritem Dolní Dobrouč, avšak výsledky Albrechtic jsou v letošní sezoně impozantní, což dokazují v dlouhodobé soutěži.

Cesta do finále
Albrechtice
1. kolo: Žichlínek 3:2
2. kolo: Rudoltice 2:0
Semifinále: Němčice 3:0

Dolní Dobrouč
1. kolo: Klášterec n. O. 6:2
2. kolo: Sopotnice 3:2
Semifinále: Žamberk B 4:2

Finálový duel by si rozhodně býval zasloužil vyšší diváckou návštěvu, ale pro oba týmy byly podmínky rovnocenné. Lépe se s nimi vypořádaly Albrechtice, zvítězily 3:1.

Podstatné věci se udály ke konci první půle, kdy nejprve Švec poslal Dolní Dobrouč, v zápase uvedená jako hostující celek, do vedení. To netrvalo ani dvě minuty, kdy se o hlasité slovo přihlásil nestárnoucí střelec Roman Faltus. Vyrovnal a započal tím své další velké představení.

Dvaačtyřicetiletý hráč už v letošní sezoně nastřílel v Okresním přeboru III. třídy 28 branek. Korunu krále střelců má prakticky jistou a pohodu si přenesl také do, pro Albrechtice důležitého, utkání.

Do kabin se šlo za stavu 1:1, jenže pět minut po přestávce se Faltus prosadil podruhé. S hosty jeho gól otřásl. Oklepali se, hnali se za vyrovnáním, ale s koncovkou byli celý druhý poločas na štíru. Když pak v poslední minutě dokonal gólový zabiják hattrick, o majiteli cenné trofeje bylo jasno.

Útočník Albrechtic zaznamenal na pohárové cestě celkem šest branek. Albrechtice i díky jeho příspěvku ve finále vyhrály 3:1 a naznačily, že v příští sezoně budou také v okresní dvojce právem.

Albrechtice - Dolní Dobrouč 3:1

Fakta – branky: 42., 50. a 90. Faltus – 40. Švec. Rozhodčí: Doskočil – Šimko, Fiedler. ŽK: Majer, M. Marek, Buřval, Faltus – Hynek, Švercl. Diváci: 70. Poločas: 1:1.
TJ Albrechtice: Šembera – Pauk, Šnír, Buřval, Pavlosek (60. Luděk Koutný), Kollert, Majer (77. Rek), M. Marek (86. Kopp), O. Marek (81. Dostál), Faltus, Lukáš Koutný.
FK Dolní Dobrouč: P. Skalický – Pecháček, Vašátko, Řehák, Švec (71. Junek), Brabec, Švercl, J. Skalický, Kubíček, Hynek, Vágner.