Dali ji domácí, konkrétně Jaroslav Zápotocký, ve 32. minutě. Nejzbach potom vyvinul ohromné úsilí o vyrovnání, zkusil i power play, ale vše marné, kýžená čtvrtá trefa mu nebyla přána.

„Do Ústí jsme jeli s respektem. Hráli jsme odzadu a čekali na šance. Bohužel jsme v prvním poločase nezachytávali náběhy na zadní tyč, ze kterých nás soupeř trestal. To byl hlavní rozdíl, který rozhodl zápas. Přesto jsme odvedli bojovný výkon, jenom škoda neproměněných možností. Mrzí nás, že z Ústí odjíždíme bez bodu,“ vyjádřil se k zápasu autor jedné z vysokomýtských branek David Ráliš.

Fanoušci vysokomýtského futsalu se těší na návrat svého týmu do nejvyšší soutěže.
Nejzbach se vrací na top futsalovou scénu. Manažer Jeníček věří v klidné vody

Co nevyšlo v kole prvním, může klapnout ve druhém. Tím spíše s domácími fanoušky v zádech. V pátek 2. září od 20 hodin hostí Vysoké Mýto dalšího nováčka soutěže TJ Spartak Perštejn.

1. FUTSAL liga – 1. kolo:

Rapid Ústí nad Labem – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 4:3 (3:3)

Branky: 5. Jiří Zápotocký (Vobořil), 8. Jaroslav Zápotocký ( Jiří Zápotocký), 18. Schorsch (Jaroslav Zápotocký), 32. Jaroslav Zápotocký (Vobořil ) – 5. D. Ráliš (Vojtíšek), 10. Demjančuk (M. Ráliš), 16. Palatka (Gerčák). Rozhodčí: Černý – Dragoun. ŽK: 0:2. Diváci: 350. Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar) – M. Ráliš, Demjančuk, D. Ráliš, Palatka, Jeníček, Vojtíšek, Rajnoch.

Další výsledky: Mělník – Chrudim 1:10, Česká Lípa – Brno 1:1, Perštejn – Slavia Praha 5:5, Liberec – Plzeň 1:8, Sparta Praha – Olomouc 11:1.