Sobota 15.00: Dobříkov – Choceň

Ani jeden z trenérů se do role favorita nehrne. „Určitě je to Dobříkov, vyhrál venku, my jsme doma ztratili,“ říká choceňský trenér Lubomír Myšák. „My a favorit? To snad ne,“ reagoval dobříkovský kouč Ludvík Bartaloš. „Je to padesát na padesát, zápas favorita nemá,“ pokračoval trenér Dobříkova.

Choceň i Dobříkov měly do jara odlišný start. Myšákův tým mohl dát v první dvacetiminutovce proti Letohradu tři góly a zápas si už užívat. Jenže místo toho nedal dvě penalty, utkáním se protrápil. Dobříkov hrál se Žamberkem přes hodinu o desíti a zvítězil 1:0. A zdaleka nebyl kompletní. „Z jednoho zápasu nejde usuzovat, hráči, kteří byli na horách, už jsou zpátky. Ale kluci zahráli v Žamberku dobře, to je pravda. Budu se snažit sestavu přizpůsobit tomu, abychom uspěli,“ povídal Bartaloš.

Choceň si ráda zakombinuje, Dobříkov zase má ohromnou sílu ve vzduchu. V týmu má několik vynikajících hlavičkářů a potom také Romana Malého, který umí standardní situace rozehrávat. Na menším hřišti má Bartalošův výběr určitě výhodu. „Domácí budou mít navrch, rozhodovat budou standardky a v nich na Dobříkov nemáme. Navíc jsou daleko důraznější v osobních soubojích a mají výškovou převahu. Máme půlku mančaftu bojácnou, ale snad nás Dobříkov trochu vyhecuje,“ míní Myšák. „Standardky by rozhodovat mohly. I když na druhou stranu, nemusíme nic zahrávat a neprosadíme se. Záleží i na štěstí,“ kontroval Bartaloš.

Myšák se před zápasem bojí včerejšího futsalu: „V pátek hrála Gillotina o záchranu, máme tam půl týmu. Snad nebude potom pokračovat žádná oslava, kdyby jim to vyšlo. Snad to kapitán Aleš Kaplan ohlídá.“

Další zápasy v KP: Sobota: Letohrad – FK Pardubice B, Česká Třebová – Polička, Srch – V. Mýto (vše 15.00). Neděle: Lanškroun – Hlinsko, M. Třebová – Žamberk (15.00).