Mezi třemi sty diváků, kteří v sobotu sledovali fotbalovou demolici do té doby vedoucího celku divizní skupiny C Velimi v podání domácí Jiskry, jej nešlo přehlédnout. Novotou zářící tribuny poctil svou návštěvou LADISLAV ŠKORPIL, bývalý trenér reprezentační jedenadvacítky, mistr ligy s Libercem a v současnosti sportovní manažer ligového Hradce Králové. „Ústí má pro mě nádech nostalgie, můj otec se narodil v Kerharticích,“ vyznával se. Na divizi ale vyrazil z jiného důvodu. Přijel okouknout velimského Kacafírka.

Myslíte, že by hráč z divize mohl rovnou naskočit do ligy?

To jsou takové pohledy coby kdyby, že by z divize mohl nějaký hráč skočit do ligy, je nepravděpodobné. Ústí jsem viděl na jaře, když tady hrálo naše béčko, a i teď v Hradci. Vnímám jejich hráče jako talentované a perspektivní.

V Hradci svěřenci Jiřího Saňáka zabrali a s vaším posíleným kádrem vydřeli bod. Upoutal vás tehdy i někdo z Ústí?
Hrálo velice dobře, mělo smůlu, že se mu zranil brankář a středopolař, kterého želí doteď. Ústí má oproti jiným divizním celkům víc rychlých hráčů, a proto jsem se ptal, jestli takový Javůrek uplatní svou rychlost více tady na malém hřišti než na vedlejším velkém.

A uplatnil?

Myslel jsem si, že na velkém by se mu hrálo líp, ale bylo mi řečeno, že tady Ústí dosahovalo lepších výsledků. Což dnes ostatně potvrdilo (úsměje se).

Na tabuli svítil výsledek 5:0, odpovídá podle vás průběhu utkání?

Odpovídá už jen proto, že hráči Velimi hrozně chybovali hlavně v prostoru před vlastní brankou. To platí i o brankáři, který se podílel na několika gólech. Tím nesnižuji výkon Ústí, hrálo, co mu soupeř dovolil. Velim tady nepůsobila jako vedoucí celek tabulky, ale spíš ze spodku. Soutěž je velice vyrovnaná.

K tomu jsem se chtěl dostat. Ještě nedávno vedoucí celek divize totiž už schytal výprask 7:0 ve Dvoře Králové, teď zažil podobný horor v Ústí. To není zrovna dobrá vizitka týmu z popředí tabulky, nemyslíte?

To bychom je museli vidět, jak hrají doma. Naše béčko tam prohrálo 2:1 a mluvilo o svém velice dobrém výkonu. Byl jsem s ním v Turnově a Jičíně, lepší dojem na mne dělal Jičín minulý týden než dneska Velim tady.

Nyní k zápasu, který jste sledoval. Půl hodiny se nedělo v podstatě nic a najednou 3:0 a vymalováno. Co zdobilo ústeckou hru v očích zkušeného trenéra, vyzdvihl byste někoho?

Zejména hra po lajnách. Evidentně si dneska Velim nevěděla rady s Kuklou.

Rozhodovaly také rychlé přihrávky ze středu hřiště, které neúnavně rozdával především Jan Dostál?

Přihrávka je vždycky důležitá! Dneska se třeba v Plzni mluví o tom, že jejich výsledky jsou postavené na tom, že mají víc rychlostních hráčů (zamyslí se). A kdyby jim Horváth neuměl dát takovou přihrávku, jakou jim dá, tak by jim rychlost byla k ničemu.

JAN POKORNÝ