Dvě třetiny sezony patřil Dobříkov k příjemným překvapením krajského přeboru. Potom však začal klopýtat a z třetího místa spadl až na osmé.

Před jarem jsme upozorňovali na kvalitní, ale úzký kádr Dobříkova. Na ten také nejlepší fotbalová vesnice našeho okresu doplatila. Zraněné opory nedokázala nahradit. „Dalším spínacím momentem, kdy jsme trochu zabředli do krize, bylo domácí utkání s Českou Třebovou. Měli jsme ji porazit o dvě branky a byl klid. Místo toho nastal karetní mariáš, kdy jsme měli vyloučené čtyři hráče. Sice hráči nedostali žádné tresty, ale už se to s námi táhlo,“ posteskl si dobříkovský trenér Zdeněk Štosek.

Ten u týmu chtěl skončit už v zimě, ale tentokrát je to definitivní: „Ano končím, ale u týmu budu pracovat dál v pozici manažera,“ prozradil nyní už bývalý trenér.

Střelecky v Dobříkově řádil Jan Horníček. Jeho patnáct branek není zanedbatelné číslo. Je to vlastně třetina branek, které nasázel celý Dobříkov. „Měl ale daleko lepší podzim než jaro. Chtěli jsme po něm, aby pracoval i dozadu, na jaře se mu takto povedl především zápas se Svitavami, potom už to bylo horší,“ viděl Štosek v jeho výkonu ještě rezervy.

Branek mohl Horníček nasázet možná ještě o něco víc, kdyby měl k ruce svého stálého parťáka Zahradníka. Jeho absence lituje i Štosek: „Oba to jsou zkušení hráči. Když za ně hrají náhradníci, snaží se, ale jejich kvalit zatím nedosahují.

Očima Zdeňka Štoska

Brankáři: Oproti podzimu šla forma Lukese o něco dolů. Asi to bude tím, že netrénuje na plný plyn, což je škoda.

Obránci: Jde o to, do jaké míry hrají pohromadě. Dozadu to tak kvalitní nebylo. Chci vždy hrát na nulu. Ale směrem dopředu to bylo výborné. Střelecky se dařilo Petru Horníčkovi, Dostálovi i Karelovi.

Záložníci: Byl to průměr. Když má chuť Houžvička, věnuje se hře a přestane diskutovat, měl by patřit k oporám. Příkladný přístup k tréninku i k zápasům předváděl kapitán Jehlička.

Útočníci: Utrpěl tím, že nemohl hrát Zahradník s Horníčkem.

Dobříkovu se povedl jeden zimní nákup. Do týmu přišel defenzivně laděný Petr Stříteský a patřil k nejlepším. „Je to pro nás a doufám, že i nadále bude, velice platný hráč,“ chválil Štosek.

Nový trenér, který Dobříkov povede v nadcházející sezoně, zatím není znám. Že by mužstvo vedli i nadále Štosek s Hradeckým je vyloučeno. „Budu se věnovat práci u mladší přípravky. Po nějaké době bych se ale nebránil k návratu k dospělým,“ řekl na závěr Štosek, který se nyní soustředí především na hledání svého nástupce.

DOBŘÍKOV – 8. MÍSTO, 44 bodů

Doma: 8. místo, 8 výher – 4 remízy – 3 porážky, skóre 28:22, 28 bodů.
Venku: 7. místo, 4 – 4 – 7, skóre 16:24, 16 bodů.
Vstřelené branky: 44, 11. místo.
Inkasované branky: 46, 10. místo.
Největší výhra: 3:0 v AS Pardubicích, 2. kolo; ve Stolanech, 20. kolo.
Největší prohra: 0:4 ve Vysokém Mýtě, 10. kolo.
Památný zápas: remíza 1:1 domas Českou Třebovou.
Dobříkov měl hodně povedených zápasů. Porazil Svitavy, AS Pardubice, dvakrát potrápil Ústí. Jenže karetní mariáš přebije máloco. Moc často se totiž nestává, aby jedno mužtvo dostalo v zápase čtyři červené karty

Tři hvězdy sezony podle Zdeňka Štoska

1. Jiří Jehlička
2. Roman Malý
3. Petr Horníček