Po debaklu 0:9, který utržili v minulém kole dokázali remizovat s Litomyšlí. Zklamal naopak Semanín. Po matném výkonu nechal všechny tři body v Třemošnici.

Třemošnice – Semanín 3:0

Fakta – branky: Šebek 2, Kutílek. Rozhodčí: Obajdin (Poděbrady). ŽK: 2:2. Poločas: 2:0.

Miroslav Švihálek, manažer Semanína: „Bohužel se naše obavy potvrdily. Většina hráčů byla po probdělé noci zralá spíš do postele než na hřiště, mimochodem takový fotbalový stánek a zázemí můžeme Třemošnici pouze závidět. Na druhou stranu musím vyzvednout kvalitu a přístup domácího družstva, pro které jsme v našem rozpoložení byli spíš příjemným sparingpartnerem než soupeřem. Přísnější měřítko snese pouze gólman Stříteský a neúnavný Špatenka. Oproti tomu domácí hráli kolektivně, trpělivě tlačili do naší obrany a výše skóre byla jen otázkou času. Doufám, že příští naše utkání bude zase o něčem jiném.“

Choceň B – Litomyšl 1:1

Ani proti soupeři, který v prvním duelu prohrál 0:9, neprolomila Jiskra sérii nevýrazných výkonů. Sice se hrálo za její stálé převahy, z ní ale vytěžila pouze jediný zásah z Černého kopačky. Pojistka ale nepřišla a domácím stačil ve druhé půli jeden z ojedinělých kontrů, aby vyrovnali na 1:1. Pokračující křečovitá snaha hostů vítězný gól nepřinesla.

Fakta – branky: 62. Konárek – 28. Černý. Rozhodčí: Slabý (Chornice). ŽK: 3:0. Diváci: 60. Poločas: 0:1.

Jiskra Litomyšl: Křemenák – Drahoš, Pecháček, Hašek, Macháček, Kuchta, Němec, Černý, Holec, Pavlík, Flídr (Urban, Janoušek, Vomočil).

Zdeněk Kocman, trenér Litomyšle: Kdo zápas neviděl, neuvěří, jak se dají ztratit body. Po celou dobu jsme měli výraznou herní převahu, ale doplatili na trestuhodně zahozené šance a nedůraz v koncovce. Domácí založili tři útoky a po jednom z nich vyrovnali. Pak se hrálo na jednu bránu, ale vázla kombinace, chyběl důraz a rozhodnost v zakončení. Pro nás je to ztráta, jeden bod se prakticky rovná prohře.

(švi, re,rh)