Fotbalisty Vysokého Mýta posílil v krajském přeboru pro podzimní část TOMÁŠ SEDLÁK. Útočná hvězda, která prošla Chocní, Hradcem Králové, Pardubicemi a Živanicemi nasázela soupeřům dvanáct branek a nejspíš i na jaře se příznivci Mýta mohou těšit na další jeho přesné zásahy. Chce pomoci napravit zbabranou půlsezonu a Mýto vytáhnout do klidného středu.

Do Mýta jste přišel s vizitkou střelce spasitele. Bylo to hodně svazující?
Věděl jsem, že nějaký tlak na mě bude. Přišel jsem proto, abych se pokusil Mýtu pomoci k vyšším příčkám, než v kterých se nacházelo v minulých sezonách. Bohužel jsme na tom ale ještě hůř než v minulosti. Věříme, že se jaro povede a přebor tady zůstane.
Čím to, že hrajete o záchranu? Špatný tým rozhodně nemáte…
To nemáme, vidět to bylo v prvním kole, kdy jsme jednoznačně porazili Svitavy. Bohužel ale potom přišel, i mojí vinou, výpadek ve Stolanech. Nechal jsem se vyloučit.
Za půlsezonu jste stihl dát dvanáct branek. S tím ale spokojený být můžete, nebo ne?
S tím číslem být spokojený můžu, jenže je nám to houby platné. Mohlo jich být i víc.
Úroveň krajského vás nezaskočila?
I když jsem v Mýtě nehrál, přebor jsme sledoval. Řekl bych, že ta úroveň není taková, jaká byla dřív. O to víc jsem zklamaný z toho, kde teď jsme.
Cítil jste se v soutěži jako hvězda? Hlídali si vás spoluhráči víc?
Na hřišti jsem občas slýchával, že si na mě musí dát pozor. Neberu to ale tak, že by si měl někdo hlídat jenom mě. Na hřišti nás je jedenáct a každý musí přispět svým dílem. Rozhodně jsem si neříkal, že Sedlák bude porážet každého soupeře sám.
Domů se hráči vrací většinou po třicítce. Co vás vedlo k návratu do Mýta?
V poslední sezoně v Pardubicích jsem se trochu trápil, nebylo to ono. Když přišla nabídka z Mýta, říkal jsem si, že je to doma, nemusím tady vydržet dlouho, může přijít zase nějaká nabídka, když se bude dařit. Vracel jsem se s tím, že to nemusí být ještě natrvalo.
Takže jste přišel do Mýta nastartovat?
To taky, ale prvotním důvodem bylo pomoci Mýtu.
Jak to s vámi vypadá teď? Máte nějaké nabídky?
Nabídky byly, ale ten půlrok se pro nás nevyvíjel dobře, takže jsem se s vedením dohodl, že tady ještě jaro odehraju. Cílem pro nás bude zachránit přebor a co bude dál, to se uvidí.
A to jsme vás před sezonou tipovali, že budete hrát o první pětku…
Bohužel, vyšlo nám to jenom v prvním kole. Vzhledem ke složení mančaftu jsme si také mysleli, že bychom se mohli pohybovat nahoře. Musíme ale tvrdě pracovat a na jaře dělat lepší výsledky.

Sedlák očima trenéra Jiřího Podroužka
„Tomáš je už zkušený hráč, který má návyky z vyšších soutěží, je to odchovanec místní kopané a jsem velice rád, že nám pomohl. Přišel jako koncový hráč a naprosto splnil očekávání, prakticky proti každému soupeři si dokázal vytvořit brankové příležitosti. Nad jeho dalším setrváním je ovšem otazník, on převyšuje svou výkonností tuto soutěž a logicky je o něho zájem.“