Splní se jim možná životní sen. Vedle nich totiž půjdou v rudých dresech fotbalistky pražské Sparty. Účastník Ligy mistryň, který v prvním utkání osmifinále uhrál hodně cennou remízu 1:1 se švédským Linköpingem, se představí na sázavském trávníku v rámci třetího kola poháru KFŽ.

Letošní sezona je pro tým trenéra Sokolíka velmi povedená. Suverénním způsobem hráčky opanovaly ženskou divizi C, ve druhém kole poháru vyřadily Bohemians před 700 diváky. „Holky předvedly bojovné srdíčko a zaslouženě jsou ve třetím kole,“ vzpomíná na zápas trenér Jan Sokolík.

Na závěr sezony ani nemohla přijít lepší tečka, protože hrát se Spartou se každému za kariéru nepovede. Sázava si to zkusí. „Od Sparty očekávám, že bude chtít rozhodnout do dvaceti minut, aby měla klid. Je to soupeř s obrovskou základnou holek a je jedno, jestli do Sázavy přijede polovina juniorek,“ uvedl směrem k sobotnímu utkání, které začíná ve 14 hodin, trenér.

Je jasné, že pro celý tým půjde především o prestiž. Už jen to, že si Sázava se Spartou zahraje, je velký úspěch. Co tedy trenér Sokolík od svých svěřenkyň očekává? „V první řadě sázavské srdíčko a bojovnost. Holky nesmí brát ohled na výsledek, ale nechat na hřišti všechno,“ přeje si Sokolík.

Sázavské fotbalistky nemají co ztratit, favorit je zřejmý, ale diváckou podporu si zaslouží.   (bed, dm)