Na fotbalové divizní zápasy na chvíli zapomeňte. Přichází pohárové intermezzo, východní Čechy vezmou útokem hned tři prvoligové celky. Jako první se v Ústí nad Orlicí představí Sigma Olomouc, aktuálně druhý nejlepší český tým. Ale že by se JIŘÍ SAŇÁK, kouč Ústí, z velkého soupeře rozklepal, to ani omylem. „Zase chceme vyhrát. Pro nás je to skvělá možnost ukázat se proti druhému mužstvu ligové tabulky. Pravděpodobnost asi na naší straně nebude, ale uspět chceme,“ prohlašuje odhodlaně bývalý úspěšný kouč juniorek Slavie, Baníku a právě Olomouce.

Kdybychom tu pravděpodobnost měli číselně vyjádřit, je šance, že Olomouc vyřadíte tak na pět, maximálně deset procent. Souhlasíte?
Jasně, budeme hrát proti skvělému týmu, kterému se k tomu aktuálně velmi daří. Olomouc má navíc konsolidovaný kádr a trenér Psotka tam působí už docela dlouho. Těch pět až deset procent je ale pro nás i tak důležitých.

Čeká vás nejofenzivnější tým první ligy. Dá se takové útočné síle vůbec nějak čelit?

Nic speciálního na Olomouc snad ani vymýšlet nejde. Chceme předvádět to, co hrajeme vždycky. Uvidíme, na co to bude stačit (usměje se).

Působí v současném kádru Olomouce i někteří hráči, kteří v juniorce prošli vašima rukama?

Samozřejmě a málo jich není. V áčku hraje Michal Hubník, Tomáš Hořava, Milan Machalický, Václav Vašíček, Pavel Dreksa a určitě jsem ještě na někoho zapomněl. Navíc jsem asi dva roky velice úzce spolupracoval s trenérem Psotkou.

Východočeši v Ondrášovka Cupu

2. KOLO – *úterý 17.00: Ústí nad Orlicí – Olomouc *Středa 17.00: Trutnov – Mladá Boleslav, Letohrad – Čáslav, FK Pardubice – Slavia Praha *Úterý 7. září: V. Žižkov – Hradec Králové

Na lavičce se setkají staří známí, část mužstva soupeře důvěrně znáte, navíc v Ústí máte tři hráče z Olomouce. Vypadá to na pořádně pikantní souboj…
Věřím, že zápas bude hlavně pro diváky ohromným tahákem. Pro hráče to určitě pikantní souboj bude. Nezbývá než si přát, aby si utkání všichni užili.

Nepřipadáte si na místní poměry teď trochu jako váš bývalý trenérský kolega z reprezentace Jaroslav Hřebík, který vedl Spartu proti Realu Madrid?

Myslím, že to podobné je. I když je potřeba dodat, že tehdejší Sparta hrála skvěle. Určitě se to přirovnávat ale dá, mezi námi je podobný rozdíl jako mezi Spartou a Realem.

Takže proti Olomouci vytáhnete nějaký recept z „Hřebíkovy kuchařky“?

Jarda je člověk, který mě velice ovlivnil. Radím se s ním, komunikujeme spolu. Rozhodně to byl klíčový člověk v mé trenérské kariéře, takže určitě některé prvky, které jsem se od něho naučil, použijeme.

Uhlídat nejlepšího ligového střelce Hubníka, nebo pokořit nejlepší obranu? Co je pro vás větší lákadlo?

Tak teď jste mě docela zaskočil (usměje se). Určitě budeme muset podat silně nadprůměrný výkon jak v obranné fázi, tak v útočné, abychom takovému soupeři vzdorovali. Nesoustředíme se vyloženě jenom na bránění, nebo na útočení, ale důležitý bude komplexní výkon.

Pro trenéra je ale určitě velkým plusem, že uvidí svoje mužstvo proti silnému soupeři, odkryjí se všechny slabiny…

Přesně tak. Kdybych to trochu zlehčil, čeká nás docela dobrá příprava na hradecké béčko. Utkáme se s ním v reprezentační přestávce, takže určitě bude posíleno o fotbalisty z první ligy, takže si máme aspoň šanci vyzkoušet, jaké to je nastoupit proti takovým hráčům.