Prvně jmenovaný se trefil už ve čtvrté minutě a domácí vedli. Jen krátce, protože hostující Huťka se protáhl po lajně a parádně zakončil.

Berani měli převahu, ostřelovali „kisnu“ ze všech stran, jenže chvilkovou nepozornost využil Juhas ke druhé brance Zlína. Ani náskok hostí netrval dlouho, neboť standardní situaci Mýta nadvakrát zakončil Gerčák. Remíza v poločase se po přestávce rychle rozplynula. Nejzbach přitlačil soupeře a tlak přetavil ve tři góly během šesti minut. Úspěšnou tečí překonal gólmana Merkl, podobně Jiráský a povedenou pasáž završil gólem do prázdné po Sekaninově přihrávce Merkl.

I když se hosté snažili v závěru utkání o power play, už stačili pouze korigovat. Nejzbach se nadále drží v těsném závěsu za Jeseníkem, ale má zápas k dobru. O postup do nejvyšší soutěže tak zůstávají pouze dva týmy, neboť propast za Vysokým Mýtem je obrovská.

Další zápas čeká Nejzbach v pátek 1. března na palubovce soupeře. Střetne se s Dolními Loučkami.

2. LIGA VÝCHOD:

Vysoké Mýto - Zlín 6:4

Fakta - branky a nahrávky: 4. Jiráský (Kubát), 16. J. Gerčák (Jiráský), 26. Merkl (Lištván), 27. Jiráský (Sekanina), 32. Merkl (Sekanina), 36. Kubát (J. Gerčák) – 5. Huťka (Torda), 14. Juhas, 33. Torda, 37. Hlobil (Hutka). Rozhodčí: Slanina, Molík. Poločas: 2:2.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Ehrenberger – Jeníček, Kubát, Lištván, Štanglica, Šabata, Merkl, Lipavský, Rosůlek, Jiráský, Gerčák, Sekanina. VŠSK Zlín: Vitásek – Huťka, Foral, Krajča, Torda, Hlobil, Juhas, Autošík.