Fotbal je ve válce. Má silného soupeře a zatím s ním prohrává na studené frontě. Počasí si s nejoblíbenějším českým sportem dělá, co chce. Své by o tom mohli vyprávět účastníci krajského přeboru, kterým bylo odloženo první jarní kolo. Druhé se však nejspíš, pokud počasí opět nezačne jančit, odehraje. O víkendu se v krajském přeboru uskuteční pouze jedno okresní derby, kdy Letohrad B přivítá na svém hřišti Českou Třebovou.

Hlinsko – Lanškroun
Lanškroun rozhodně nečeká lehký úkol. Pojede se porvat o body do Hlinska, které je hnáno nespokojeností vedení s podzimní částí, takže má co napravovat. „V zápase budeme vycházet hlavně ze zabezpečené obrany a uvidíme s jakou taktikou vyrukují domácí. Určitě bychom byli spokojení, kdyby zápas skončil remízou, ale jednoduché to nebude,“ je přesvědčen trenér Lanškrouna Pavel Smejkal, který odcestuje do Hlinska s kompletním kádrem.

Letohrad B – Č. Třebová
Zápas týmů, které dělí v tabulce dva body, může rozhodnout jeden faktor. Umělá tráva. „Vidím v tom určitou výhodu domácích. Mohou na umělé trávě trénovat, a tak na ni budou více zvyklí než my,“ viděl zvýhodnění domácího týmu trenér České Třebové Michal Šindelář. Kouč Letohradu Vladimír Boček ale nesouhlasí: „Hřiště bude stejné pro všechny a hosté v zimě několik zápasů na umělé trávě také odehráli.“ Třebová se sice účastnila turnaje na umělé trávě v Rychnově, ale od posledního utkání již hezkých pár dní uplynulo.

Hosté budou v utkání postrádat dlouhodobě zraněného obránce Konečného a nebezpečného útočníka Čikla.
Mírným favoritem by v zápase měl být Letohrad. Několik procent v jeho prospěch bude určitě znamenat zmíněná umělá tráva. Větší výhodou však bude to, že A tým hraje v sobotu, takže na nedělní utkání se mužstvo trenéra Bočka nejspíš dočká posílení. „Chceme vyhrát. Očekávám, že Třebová nám bude ale kvalitní protivníkem. Náš kádr je dost široký, ale je možné, že nějakou posilu na zápas z prvního mužstva dostaneme,“ naťukl cíl a posily Letohradu Boček. „Na kvalitě domácí hry se to, že nejspíš nastoupí hráči z áčka, bezesporu projeví. Byl bych spokojený, kdybychom neprohráli,“ uzavřel Šindelář.

V. Mýto – Skuteč
Pavel Dvořák, trenér Mýta, není v předzápasových cílech skromný: „Existuje pro nás jediné – výhra. Skuteč je sice nepříjemné mužstvo a příliš se nám na ni nedaří. Věřím, že to ale zlomíme to už kvůli tomu, že půjdeme do zápasu kompletní.“

Dobříkov – Stolany
Záchranářská mise začíná Dobříkovu na vlastním hřišti. „Podklad hřiště je měkký, ale myslím, že pokud nebude nijak vydatně pršet nebo chumelit, odehrajeme utkání v regulérních podmínkách,“ věří v hladký vstup do jara Radek Mazal, vládce dobříkovské střídačky. Prozradil, že se jeho mužstvo bude muset obejít bez jedné opory: „Bude nám chybět Zahradník. Nic to ale nemění na tom, že chceme jít pro tři body. Navíc je možné, že představíme v utkání jednu staronovou posilu.“

Prachovice – Ústí
Fotbalisté Ústí se potýkají s velkou vlnou zranění. Vedle dlouhodobě zraněných Beneše a Michala Stejskala je nemocný Motl a s tréninky teprve začíná Felgr.

Prachovice přes zimu posílily a trenér Ústí Ivan Kopecký očekává těžký zápas: „Nedá se koukat na postavení v tabulce. Prachovice se budou snažit dokázat, že do soutěže patří a nebudou mít proti nám co ztratit.“ Kopecký jede se svým týmem navzdory posilám domácích uspět: „Pokud je ale soupeř lepší jak vy, nic s tím nenaděláte. O tom je fotbal. Do zápasu jdeme ale samozřejmě s tím, že chceme vyhrát.“

Minulé odložené kolo suplovalo Ústí přátelským utkáním s Poličkou. „Čekání na první mistrák je již velice dlouhé. Koncentrace hráčů také není příliš ideální. Vždyť víc jak tři měsíce jsme nehráli soutěžní zápas. Jsme rádi, že jsme si minulým zápasem nezničili naše hřiště, ale už chceme hrát,“ dal najevo Kopecký bojovou náladu.