Po první půli nevypadalo příliš nadějně, že by si mohl domácí celek připsat důležité tři body.

Ústí n. O. – Trutnov 3:2 (0:2)

Utkání dvou rozdílných poločasů, co se výsledku týká. V prvním poločase se hra pohybovala hlavně ve středu hřiště a první vážnější šanci si vypracovali domácí v 8. minutě po nakrátko zahraném rohu. Na zadní tyči zůstal zcela volný David, ale zblízka se netrefil do branky.
Hosté se do největší šance dostali ve 30. minutě, když po chybě v rozehrávce domácích zacentroval Holubec a zcela volný Hejna na malém vápně, naštěstí pro domácí, střílel nad. Trutnov se dostal do velmi laciného vedení ve 31. minutě, když centrovaný míč útočníka Kamitze brankář Toman podcenil a ten skončil za jeho zadní tyčí – 0:1.

Domácí se sice snažili, ale pomohli hostům hrubkou i ke druhému gólu. Ve 41. minutě nejprve Felcman špatně rozehrál. Míč se dostal k Hejnovi, po jehož centru využil nedorozumění mezi stopery P. Jiroušek a zblízka zvýšil na 0:2.

Stejně jako v předchozích domácích zápasech se Ústí jasně zlepšilo po obrátce a 200 diváků se dočkalo úchvatného obratu. Už v 50. minutě se po přihrávce Borka dostal do vyložené šance Vaňous, který sám před brankářem z osmi metrů trefil jen jeho nohy. Vaňous se ovšem rozehrál k výbornému výkonu a byl strůjcem pozdějšího obratu.

V 58. minutě propadl za hostující obranu dlouhý míč. Kukla běžel zcela sám na brankáře Štastného, ten jeho střelu vyrazil a dobíhající Borek se z úhlunemýlil -1:2.

Než si stačili hosté vyříkat, kde se stala chyba, tak se prakticky v té samé minutě odraženého míče na šestnáctce zmocnil Vaňous a nádhernou střelou k tyči srovnal na 2:2.

Domácím narostla křídla a už v 61. minutě gólem hrozila pěkná zadovka Javůrka. Hosté odpověděli pěknou střelou Kamitze v 64. minutě, se kterou si Toman ale poradil. V 70. minutě se do super šance dostal Kukla. Běžel zcela sám na branku, po levé straně mu nabíhal spoluhráč, ale Kukla nastřelil jen brankáře. V 73. minutě rozehrál Dostál přímý kop do šestnáctky a Borek hlavou nastřelil břevno.

V 77. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Hejda a paradoxně hosté v deseti hru opticky vyrovnali. Neohlídali si však závěr zápasu, když byl v 89. minutě nešikovně faulován Kukla hostujícím Makovským a z následné penalty Zdeněk Dostál zdařilý závěr zápasu dokonal a dostal domácí do vedení 3:2.

Ve čtyřminutovém nastavení hosté už nenašli sílu, aby na vedoucí gól domácích odpověděli, a tak body zůstaly zaslouženě doma.

(ska)