Spokojenost určitě bude panovat v Králíkách, kde si domácí poradili s Opatovcem po výsledku 5:0. Nastěhovali se na jeho polovinu a rozhodli o výsledku za 45 minut. První gól obstaral Matoulek. Poté se na další čekalo do posledních 15 minut první půle. Náskok zvýšil Vyšohlíd a pak opět zaúřadoval Matoulek, jenž uzavřel hattrick. Konečnou podobu výsledku dal Pařízek z penalty. Jiskra se tak dostala na dvacet bodů a skončí v první polovině tabulky.

Ještě mnohem lépe je na tom Tatenice, která si pro tři body přijela do Horního Újezdu. Ten je jednoznačně na poslední příčce. Roli favorita hosté naplňovali od prvních minut, což podpořil Kristek vedoucím gólem. Domácím se ovšem podařilo záhy vyrovnat a dokonce se dostali do vedení v 37. minutě. Poločasový stav dával Újezdu naději. Bohužel vzaly za své po pauze, kdy už stříleli do černého pouze hosté. Nejprve vyrovnal M. Knápek a minutu nato Tatenice otočila skóre na svou stranu. Hosté pak přidali ještě dvě branky a vyhrály 5:2. Tatenice poskočila na třetí místo s 27 body.

Zlepšenými výkony ve druhé polovině podzimu se Sloupenští posunuli na sedmou příčku. Nezadrhli se ani po přestávce a zdolali Řetovou na umělé trávě v Ústí 1:0. Jediný gól vstřelil Kupka v 64. minutě. Chvíli předtím vyfasoval červenou kartu Sedláček. Nebyla jediná, protože se následně pakoval ze hřiště i gólman Hůlka. Cestu ke třem bodům měli Sloupenští otevřenou a využili ji.

Z utkání Jiskra Litomyšl vs. FK Agria Choceň (1:0).
Otevřená vrata v obraně bez milosti provětrána

Dohrávky 12. kola

FC Jiskra 2008 – Opatovec 5:0 (4:0). Branky: 10., 39. a 44. Matoulek, 32. Vyšohlíd, 71. Pařízek z pen. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 1:1. Diváci: 100. FC Jiskra 2008: Opravil – Jireš, Paulus, Halanič, Dvorský, Dušek, Koreň (48. Hlava), Pařízek, Vyšohlíd, Málek, Matoulek.

Horní Újezd – Tatenice 2:5 (2:1). Branky: 14. Kmošek, 37. Pechanec – 7. a 58. Kristek, 57. a 74. M. Knápek, 85. Polička. Rozhodčí: Vrána. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Tatenice: Herzog – Štrbík, R. Soukop, P. Knápek, Květenský (84. Jednoróg), Kučera (62. Polička), Smrkal, M. Knápek, Glocar (71. Prokop), Tareš (82. Podloucký), Kristek.

Řetová – Sloupnice 0:1 (0:0). Branky: 64. Kupka. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK: 2:1. ČK: 2:0 (63. Sedláček, 75. Hůlka). Diváci: 120. Řetová: Hůlka – L. Bače, Provazník (46. Šimek), Rufer, T. Bače (70. R. Voleský), Flídr, M. Voleský, Vencl, Bohunek, Pilgr, Sedláček. Sloupnice: Voleský – L. Fikejz, Mikulecký (72. Vera), V. Jelínek, T. Jelínek, Štarman (60. Vašina), Kupka, Nguyen, Dočkal (88. Vít), Kučera (90. Doležal), V. Fikejz (90. Černý).

Trutnov - Pardubice B
Divize C: Sršňům změna nepomohla, vyfasovali další bůro

Okresní fotbal - OP II. třídy: Žichlínek – Němčice 7:0, Brandýs n. O. – Rudoltice 5:1.