FK Česká Třebová - FK Agria Choceň 2:3

Petr Pražák, trenér České Třebové: „Vítězství jsme soupeři doslova darovali. Naše hrubé chyby v defenzivě a žalostná finální fáze v ofenzivě určily vývoj utkání. Místo toho abychom šli do vedení 3:1, ztratíme během minuty vedení. Momentálně tomu nedáváme tolik, aby se fotbalové štěstí přiklonilo na naši stranu. S pohledem na soupeře v dalších utkáních nás nečeká nikterak jednoduchý závěr sezóny."

František Dvořák, trenér Chocně: „Zápas jsme vyhráli enormní touhou po vítězství. Naše sestava byla hodně okleštěná. Nezačali jsme dobře, protože jsme z nedůrazu nechali jít domácí do vedení. Po čtvrthodině jsme vyrovnali po ose tří osmnáctiletých hráčů. Jenže krátce nato jsme dostali druhý gól z penalty. Ve druhé půli byly šance na obou stranách. Zápas začal gradovat. Došlo i k jedné situaci, po které jsem se nechal vyprovokovat. Zcela evidentní faul domácího hráče rozhodčí otočil jako faul našeho hráče. Nejprve jsem měl výtku, ale pak mě to vytočilo. Co mě však udivilo, že hráč domácích za sudím přišel, omluvil se a řekl, že faul způsobil on. Ovšem rozhodčí zpět výrok nevzal a nechal pokračovat domácí ve hře. Ti velmi sportovně a způsobem fair play ihned odevzdali balón. Moje reakce byla nepřiměřená a musím se omluvit, že jsem použil neslušné výrazy, ale ta arogance rozhodčího mě skutečně namíchla. Nicméně situace nám vlila krev do žil. V závěru utkání jsme Třebovou přejeli. Bylo to výtečné jak po fyzické, tak i po fotbalové stránce. Vstřelili jsme dva góly a zvítězili jsme. Skvělý zápas odehrál Sršeň, velmi dobře hrál také Holec, který neskutečně ožil, v neposlední řadě pak Fogl, jenž ve dvaceti letech oplývá kvalitami v organizaci hry."

FC Hlinsko - 1. FC Žamberk 3:1

Daniel Sigan, trenér Hlinska: „Po debaklu ve Slatiňanech jsem šli do zápasu s tím, že musíme vyhrát. První poločas byl z naší strany velmi dobrý, chvílemi až excelentní. Soupeře jsme do ničeho nepustili, byli jsme rychlejší, fotbalovější a dali jsme krásné branky. Ve druhém poločase jsme si dali vlastní gól a dvacet minut jsme přestali hrát. Vedení ale pojistil Adam Cach super trefou z trestného kopu! Jsme rádi, že trénujeme v šestnácti hráčích třikrát týdně a mohu si i dovolit nechat některé hráče na tribuně nebo doma s rodinou."

Evžen Kopecký, trenér Žamberka: „Herně jsme v tomto utkání nepropadli, ale na to se nehraje. Domácí nám z prvních dvou nebezpečných akcí dali dvě branky a dostali nás tam, kde jsme nechtěli být. Naší reakcí bylo přeskupení řad, které se brzy projevilo a podařilo se nám korigovat průběžný stav. Pak jsme dostali soupeře pod mírný tlak, ale krásná střela Hrubého v síti neskončila. Naopak hra na riziko přinášela šance i domácím, kteří Cachem z trestného kopu rozhodli."