Hráči přistoupili k zimní přípravě zodpovědně, protože věděli, že nesmějí podcenit nic. Trenéra FRANTIŠKA DVOŘÁKA přístup potěšil. Avšak herně to úplně podle jeho představ nebylo. „Nám ta přípravná utkání ukázala nedostatky. Pevně věřím, že jsme se z chyb dostatečně poučili a v mistrovských zápasech se jich vyvarujeme," doufá kouč.

František DvořákPanuje v táboře Letohradu spokojenost s přístupem hráčů k zimní přípravě?
Přístup hráčů hodnotíme vcelku kladně. Tréninková docházka byla také na solidní úrovni. Ovšem nikdy nebude panovat absolutní spokojenost, ale tuto přípravu hodnotíme z hlediska přístupu hráčů za povedenější.

Splnili jste všechno, co jste měli s trenérským štábem naplánované?
Nikdy nemůžete říct, že jste splnili vše, co máte v plánu. Vždy se najdou nové skutečnosti, na kterých je třeba pracovat a zlepšovat je.

Kde se vzala myšlenka o angažování bývalého gólmana Pavla Kykala, aby pomáhal s tréninkem trojice gólmanů?
Cítili jsme, že velké rezervy v přípravě hráčů máme právě na postu trenéra gólmanů. Pavel byl naše první volba a jsme moc rádi, že přijal naši nabídku. Pavlovo angažování je rozhodně krokem kupředu.

Pochvalujete si jeho práci?
Nepochvaluji si ji nejenom já, ale i samotní brankáři. Pavel byl už i jako hráč perfekcionista a tuto přednost přenesl i do tréninkového procesu. Na jarních výkonech se určitě poctivá práce u všech tří gólmanů projeví.

Bude volba jedničky jen na vás, nebo si k tomu řekne své i brankářská legenda?
Pavel je zodpovědný za veškerou práci ohledně brankářů. Všichni tři budou pod jeho drobnohledem, a tudíž bude mít o brankářích přehled. Samozřejmě, že Pavlovy poznatky budeme konzultovat, ale poslední slovo budu mít já. Mně přísluší zodpovědnost za výsledky týmu.

Mužstvo hodně trápila defenziva v přípravných utkáních. Tady máte trochu obavy, že?
Přípravná a mistrovská utkání jsou jiná kategorie. Nám ta přípravná ukázala již zmiňované nedostatky. Pevně věřím, že jsme se z chyb dostatečně poučili a v mistrovských zápasech se jich vyvarujeme.

Zkoušel jste různé varianty, kdo s kým by mohl nastupovat ve stoperské dvojici. Našel jste optimální složení jednak stoperů i celé čtyřky?
Nezkoušeli jsme pouze složení stoperské dvojice nebo obranné čtyřky. Během přípravných utkání jsme si vyzkoušeli různá rozestavení týmu, pozice hráčů na neobvyklých postech, souhru dvou až tří hráčů z hlediska ofenzivy, ale hlavně z hlediska defenzivy. Optimální složení týmu v hlavě nosíme, ale zatím se nám nestalo, že by k utkání byl k dispozici kompletně celý kádr.

Tým zůstává prakticky ve stejném složení jako na podzim. Sázíte na to?
Ano, věřím, že minimální změny v kádru budou mít pozitivní dopad na souhru mužstva a na klima v týmu.

Situace není zcela růžová. Nebudeme si mazat med kolem pusy. Start bude hodně důležitý, ačkoliv los není z těch nejlehčích?
Vždy záleží na úvodních zápasech, protože psychika je mocná čarodějka, která dokáže s lidmi divy. Po čtyřech, pěti jarních kolech budeme chytřejší a budeme vědět, kam nás nasměrují úvodní výsledky v tabulce.

Kde budete chtít vidět mužstvo po třicátém kole?
Na nesestupovém místě.

Cíl pro jarní část?
Co nejrychleji se dostat na pozice znamenající záchranu.