Třebovská rezerva výhru uhájila

ORLICKOÚSTECKO - V sobotu 19. května se v krajské fotbalové I. B třídě představily pouze Králičtí. Dalšími třemi zápasy pokračovala soutěž v neděli. Výsledky a referáty utkání Vysoké Mýto B – Dolní Újezd B a Zámrsk – Pomezí uveřejníme v úterním vydání Orlického deníku.

21.5.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Wagenkencht

Kamenná Horka – Králíky 2:2 (1:1)

Domácí podali proti vedoucímu celku kvalitní výkon, ale vyhořeli v koncovce. Úvod byl aktivní z obou stran, v 5. minutě nasměroval Horku ke třem bodům krásnou střelou z 25 metrů pod břevno Savočka. Pak domácí zahájili festival neproměněných gólovek, Kocián se Savočkou zahodili samostatný únik, v 19. minutě Savočka ve stoprocentní šanci nastřelil brankáře. Trest přišel ve 22. minutě, kdy Pohorskému vypadl z ruky centrovaný balon a Zezulka dorazil do sítě – 1:1. Za pět minut mohl domácím vrátit vedení po závaru Chaloupka, zblízka překopl. Do poločasu mohli z malého vápna skórovat Tesař a po něm Savočka, ani jeden se netrefil. Jak domácí skončili, tak po přestávce začali, ve 47. minutě z výhodné pozice minul smolař Savočka. Hrál se nadále dobrý fotbal, byť možností ubývalo. Z dálky minuli Tesař i králický Durna, Kocián střílel čtvrt hodiny před koncem ukvapeně do brankáře. V 82. minutě přišel šok, po standardce se před Pohorským zorientoval Musil. Domácí vrhli vše do útoku, v poslední minutě vybojoval míč Lelek, předložil jej střídajícímu Slaníkovi a ten zakončil zblízka – 2:2.

Fakta – branky: 5. Savočka, 90. Slaník – 22. Zezulka, 82. Musil. Rozhodčí: Pagáč (Pardubice). ŽK: 2:2. Diváků: 80. Kamenná Horka: Pohorský – Lustyk, Tesař, Letocha, Weber, Dokoupil, Bubela, Lelek, Savočka, Chaloupka, Kocián (Mráz, Slaník). Králíky: Valčík – Durna, Jiří Makar, Starý, Ježek, Hinkelmann, Jar. Makar, Musil, Paulus, Zezulka, Hlava (Šoka, Černohous).

Č. Třebová B – Rychnov 3:2 (2:0)

Domácí začali aktivně, v 8. minutě po pěkné kombinační akci poslal Třebovou do vedení Zadražil. V 15. minutě zvýšil střelou ze třiceti metrů pod břevno Švec. Poté domácí nevyužili další tři velice dobré příležitosti. V 65. minutě po akci po křídle a zpětném centru Švece přidal Zadražil třetí gól třebovské rezervy. Hosté finišovali v závěru zápasu. V 80. minutě Sekanina snížil po nedorozumění v domácím vápně a v nastaveném čase, kdy se domácí viděli již v kabinách, dal na konečných 3:2 po závaru ve vápně Grochol.

Fakta – branky: Zadražil 2, Švec – Sekanina, Grochol. Rozhodčí: Nekvinda. ŽK: 3:4. Diváků: 100. Česká Třebová B: Hejl – Voleský, Kocanda, Mazura, Gremlica, Jakš, Kubásek, Zadražil, Ondřej Keprt, Hurt, Švec (Štarman, Berky, Šťastný). Rychnov na M.: Šifra – Kopp, Pánik, Špaček, Pospíšil, Langr, Grochol, Sekanina, Kylar, Černušák, Hlubinka (Matějka, Šmída).

21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Žáci ze Základní školy Komenského v Letohradu.

Naši prvňáci: ZŠ Komenského v Letohradu

Tip liga - Ilustrační snímek.

Tipaři prokázali znalost fotbalových poměrů, nikdo neskončil v záporných číslech

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Mýtský rynek už zdobí vánoční strom

Vysoké Mýto - Advent se blíží, města pilně připravují vánoční výzdobu. Na náměstí Přemysla Otakara II. v úterý přivezli vánoční strom, a to z městského lesa na Drábech.

Policisté překazili skok z mostu

Žamberk - V pravou chvíli na pravém místě byli v úterý večer žamberští policisté. Pádem z desetimetrové výšky chtěl svůj život ukončit dvacetiletý muž, pravděpodobně kvůli rozchodu s dívkou. Mladík už stál u sochy za zábradlím mostu.